Miasteczko Winesburg. Obrazki z życia w stanie Ohio

Tłumaczenie: Jerzy Krzysztoń
Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Winesburg, Ohio: a group of tales of Ohio small town life
Róża_Bzowa

Młody, zdolny człowiek, kandydat na pisarza jest rodzajem spowiednika miejscowych indywidualności. Z energią i optymizmem szykuje się do podboju świata.

Posłowiem opatrzył Michał Sprusiński.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: scan

Noemi | 2014-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

Podeszłam z dystansem i nie spodziewałam się niczego interesującego, ale zostałam mile zaskoczona.
Co ciekawe, na strukturze tych opowiadań bazował Ray Bradbury, tworząc swoje "Kroniki marsjańskie".
Domyślam się, że za życia Sherwooda jego opowiadania mogły być uważane za skandaliczne, choć oczywiście obecnie wydają się bardzo niewinne w porównaniu z tym, co zaczęło pojawiać się później.
W zbiorku znajduje się mnóstwo perełek. Tak naprawdę pod fasadą małomiasteczkowej mentalności postaci, praktycznego podejścia do życia i typowej dla tamtych czasów powściągliwości kryją się niepewność, pragnienie zmiany, obawa przed samotnością i desperacka wręcz potrzeba zrozumienia i miłości, odrzucenia pozorów i celebracji własnego "ja".

borowapokoju | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku.
Przeczytana: 17 listopada 2014

Zbiór genialnych opowiadań. Czyta się je szybko i przyjemnie, choć bywają momentami depresyjne.

Świetna, przyjemna, bez zbędnych opisów. Szkoda tylko, że tak szybko się kończy ;)

Anna | 2016-10-17
Przeczytana: 24 lutego 2012