Jak sobie radzić ze zmęczeniem i wyczerpaniem

Tłumaczenie: Piotr Żak
Wydawnictwo: Jedność
Overcoming Tiredness and Exhaustion
978-83-7442-992-4
zmęczenie, wyczerpanie, stres, poradnik
poradniki
yokopoko

Zmęczenie to cicha epidemia, odbierająca nam wszelką radość życia. Czy rzeczywiście musimy się na nią godzić, płacąc tak boleśnie za rezygnację z chwil odpoczynku, które współczesne społeczeństwo uznało za bezproduktywne? Czy zmęczenie jest nieuniknionym skutkiem dzisiejszego stylu życia i osłabienia systemu odpornościowego przez niedobory snu, ciągły stres, przepracowanie, niewłaściwą dietę i brak aktywności fizycznej?
Książka ta dostarcza podstawowych informacji o syndromie chronicznego zmęczenia, ale nie traktuje wyłącznie o nim. Okaże się pożyteczna dla wszystkich, którzy odczuwają zmęczenie "przez cały czas", lecz żaden lekarz nie potrafi zdefiniować ich zaburzenia. Pomoże także każdemu, kto jest zdrowy i dość dobrze daje sobie radę w życiu, a jednak z niewytłumaczalnych powodów ciągle czuje się zmęczony. Uświadomi wszystkim, że zmęczenie nie jest czymś, z czym trzeba żyć. Że można tak gospodarować energią potrzebną do dobrego wykonywania swoich obowiązków, by starczało jej także na robienie tego, co sprawia przyjemność i by czuć się rzeczywiście szczęśliwym.

źródło opisu: okładka

Yoshi | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Boli mnie brak informacji na temat samej autorki poradnika. Przytoczonych jest trochę interesujących badań i statystyk oraz twierdzeń zaczerpniętych z innych publikacji. Książka zbyt długa, poprzez powtarzanie przy okazji tych samych informacji. Co chwila trochę męczące ostrzeżenie, które od razu kojarzy się z dobrze nam znanym z reklam: "skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... ". Co mi się podoba w tym poradniku, to to że porady są z głową - nic od razu, tylko małymi kroczkami do celu.

Agnieszka28 | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Konkretna i dobrze napisana książka, bardzo szybko się czyta i jest przystępna dla przeciętnej osoby bez wykształcenia medycznego.Polecam

Sylwia Suchodolska | 2017-11-27
Kasia | 2017-02-05