Dziennik młodego przestępcy

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Journal d'un jeune deliquant
klasyka
Dorota

Dziennik młodego przestępcy nie jest pierwszą pracą Yvonne Chauffin poświęconą problemowi przestępczości wśród młodzieży. Autorka, z której twórczością czytelnik polski spotyka się po raz pierwszy, spędziła wiele miesięcy wśród młodych przestępców, dzieląc z nimi ich codzienne życie, towarzysząc im najpierw w sądzie, potem w zakładach wychowawczych. Rozmawiała również z psychiatrami,...

Autorka, z której twórczością czytelnik polski spotyka się po raz pierwszy, spędziła wiele miesięcy wśród młodych przestępców, dzieląc z nimi ich codzienne życie, towarzysząc im najpierw w sądzie, potem w zakładach wychowawczych. Rozmawiała również z psychiatrami, prawnikami, wychowawcami, tymi wszystkimi, których zadaniem jest ukazanie sensu życia tym istotom pozbawionym jednego, co się w życiu naprawdę liczy - miłości.
Owocem tego zainteresowania jest dziennik Laurenta, chłopca z zamożnej mieszczańskiej rodziny, który wkroczył na śliską drogę przestępstwa. Dlaczego?
Dlaczego Laurent zostaje szefem bandy? Dlaczego czuje się bratem wszystkich młodych przestępców wywodzących się na ogół z marginesu społecznego? Czy panu Bernardowi uda się próba pogodzenia go z życiem? Jaką rolę odegra w tym Maria Dominika, młoda i urocza opiekunka społeczna, w której zakocha się Laurent?
Na te pytania i na wiele innych da odpowiedź przejmująca książka Yvonne Chauffin, pisarki, która darzy młodych przestępców spojrzeniem nie tylko wnikliwym, ale i pełnym miłości.

źródło opisu: ogładka

źródło okładki: www.

Dorota | 2011-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Myślałam, że będzie to coś innego... Początek mi się podobał. Potem wydawało się, że będzie to książka napisana dla dobrego sprzedawania się - historia miłosna, rozterki młodego chłopca. Koniec jednak poprawił jakość książki.

frania007 | 2016-09-02
Przeczytana: 2015 rok