Wyspa Masek

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 4)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. L 'isola delle Maschere
przygoda

Inne wydania

Jason, Julia i Rick są gotowi do kolejnej podróży: Peter Dedalus, jedyny człowiek, który może im pomóc w odnalezieniu Pierwszego Klucza, przekroczył Wrota Czasu i ukrywa się w Wenecji z XVIII wieku. Perfidna Obliwia Newton jest już na jego tropie, więc dzieci muszą działać szybko - trzeba odnaleźć tajemniczego Czarnego Gondoliera i trafić na Wyspę Masek, której nikt, oprócz niego nie zna.

| 2015-12-19

Świetna, świetna, świetna była ta czwarta część! Tyle tajemnic, tyle niebezpieczeństw, tylu wrogów, tyle zagadek!
Polecam serdecznie miłośnikom Ulyssesa :D

PABLOPAN | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

To niesamowite, jak bardzo seria, w sumie dla dzieci albo młodzieży, może wciągnąć dorosłego. Po raz kolejny stwierdzam, że chyba zostało we mnie dużo z dziecka, bo czytanie Ulyssesa Moore'a sprawia mi ogromną przyjemność, a rozwikływanie zagadek, których w książce nie brakuje, pochłania mnie bez reszty. Bez wahania sięgam po kolejny tom i oczywiście polecam!

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

patusia_dorota | 2013-09-22
Przeczytana: 2011 rok

Jak Wam już pewnie wiadomo podróże w czasie są jednym z tematów, o których bardzo lubię czytać. Ten niesamowity klimat, czar i poznawanie różnych epok niezwykle mnie ciekawi. Przyjemność czytania o wędrówce międzyczasowej podniosłam do tego tym, że czytałam serię, którą już uwielbiam, która była chyba jedną z moich pierwszych książek fantastycznych, a mianowicie seria Ulysses Moore.

„Ja, Jason Covent razem z siotrą Julią i przyjacielem Rickiem Bannerem, biorę w posiadanie Metis. Czas ponownie wypłynąć na morze. Czas ponownie wyruszyć w podróż.”

W czwartym tomie przygód trójki przyjaciół przeniosłam się do nowożytnej Wenecji. Razem z Jasonem, Rickiem i Julią szukałam w tym tajemniczym mieście gondolierów starego zegarmistrza, starego przyjaciela Ullysesa. Pomocą w trudnych poszukiwaniach mają być krótkie słowa, jakie pozostawił konstruktor. Szlakiem Petera Dedalusa nie podążają jednak jedynie dzieciaki, a również Obliwia, która ponownie chcę wykorzystać podatnego na jej uroki...

Avenix | 2010-06-13

Książka była ciekawa ze wzglądu na podróż dzieci do Wenecji, ucieczke z Wenecji pewnych żebraków i poszukiwania Petera Dedalusa. Wydaje mi się, że książka zasługuje na przeczytanie.

aliska | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Chciałabym Wam serdecznie polecić nie tylko „Wyspę masek”, ale całą serię Ulysses Moore. Jest to pełna humoru i ciepła historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Można oderwać się od rzeczywistości i poznawać nowe kultury, które tak naprawdę istnieją na Ziemi od wielu stuleci. Niesamowite opisy miejsc, do których udają się młodzi bohaterowie, pozwalają na chwilę wytchnienia od szkoły czy pracy, która zdecydowanie jest zbyt bardzo męcząca. Czytając te książki sami stajemy się podróżnikami w wyobraźni. Zachęcam gorąco do mierzenia się z dwunastoma tomami „Ulyssesa Moore’a”. Nie martwcie się ilością, bo czyta się je błyskawicznie. Martwcie się tym, że jak skończycie, to nie będziecie mieli co czytać!

Lunatyczka | 2011-12-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 listopada 2011

Gdy czytam tą książki z tej serii , czuję się jakbym się cofnęła 3 lata wstecz niby nie dawno a jednak , odczucia różnią się względem wieku.
Zaraźliwa i wciągająca książka , dla niektórych niebezpieczna!

Przeczytaj dlaczego :
Po przeczytaniu 3 lub 2 części szukałam trochę informacji o serii , dotarłam na forum-bloga http://dunajo.blog.interia.pl/?id=1019689 wczytując się nie mogłam wierzyć że aż tak książka może wciągnąć , że może wydawać się tak realna.Dzieci które pisały na tym blogu stały się bohaterami kolejnej nieistniejącej części , zaczęły tworzyć osobną historie Poszukiwaczy Kilmore Cove, w pewnym momencie sama zaczęłam w to wierzyć , inni odchodzili następni dochodzili , przeczytałam prawie wszystkie posty lecz wciąż przybywało i dalej przybywa ! Dzieci z forum ciągle zadają pytanie : Czy Kilmore Cove istnieje ?

Nie ma co się więcej rozpisywać , POLECAM całą serie , jak ktoś chce wiedzieć więcej niech pisze do mnie lub sam sięgnie po książkę !

Naddia | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Robi się coraz ciekawiej.

| 2012-03-18
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Serię "Ulyssesa Moore'a" już całą mam dawno temu mam za sobą. Jednak tak się złożyło, że jak ją czytałam, nie miałam jeszcze tego bloga, więc recenzje piszę dopiero teraz. Nie mogłam ominąć tych książek, ponieważ uwielbiam je i mam do nich ogromny sentyment. Dużym powodem, dlaczego zwróciłam na nie uwagę, jest ich niesamowite wydanie, które sprawia wiele przyjemności. Obrazki w środku, okładka. Wszystko jest przepiękne i z pewnością przykuwa wzrok. Dzięki temu wszystkiemu możemy również lepiej wczuć się w czytanie, zżyć się z bohaterami oraz z opisywanymi miejscami.

W "Wyspie Masek", czwartym tomie serii, Jason, Julia i Rick, dowiadują się, że jedyną osobą, która mogłaby pomóc im w odnalezieniu Pierwszego Klucza, jest Peter Dedalus. Niestety, jest tylko jeden problem: Peter przekroczył Wrota Czasu i ukrywa się w osiemnastowiecznej Wenecji. Na dodatek, Obliwia Newton nie chcę dać za wygraną i śledzi każdy ich ruch. Czy uda im się odnaleźć Petera Dedalusa? I czy Obliwia im w tym...

Karolina99 | 2014-08-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Kolejny interesujący tom serii "Ulysses Moore" naprawdę mnie wciągnął. Nie mogę się doczekać, gdy wezmę do ręki kolejny tom!
Gorąco polecam.