Kultura Syryjska we wczesnym średniowieczu

83-211-0989-6
Syria, kultura
historia
takisobiejac

Autorka stara się w swej książce określić poziom rozwoju kultury syryjskiej, stopień jej upowszechnienia w ówczesnym społeczeństwie oraz poziom wykształcenia i zakres wiedzy wśród Syryjczyków. Podkreśla szczególną rolę Syryjczyków jako pośredników przekazujących odkrycia naukowe i wartości kultury między Wschodem a Zachodem. W wydaniu polskim wzbogacono książkę o nowe ilustracje, zestaw map i...

W wydaniu polskim wzbogacono książkę o nowe ilustracje, zestaw map i bibliografię, które maja pomóc polskiemu czytelnikowi w lekturze tej ciekawej książki.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annadepp | 2015-01-11
Przeczytana: 25 lipca 2014

Dość ciekawe przedstawienie zjawiska kultury syryjskiej, wiele punktów widzenia; chociaż czasami występująca jednostronność.

Homo_Mediaevalis | 2014-02-25
Madzia Kochanowska | 2011-06-28