Okładka książki Biomechanika układu ruchu człowieka

Biomechanika układu ruchu człowieka

papier
Antosia
8 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Biomechanika układu ruchu człowieka jest książką skierowaną do studentów wychowania fizycznego - przyszłych nauczycieli, trenerów sportu wychowania fizycznego i fizjoterapeutów, lekarzy ortopedów, inżynierów. Tematyka - biomechanika układu ruchu człowieka - mechanika mięśnia - biomechanika połaczeń stawowych - masa - środek ciężkości - moment bezwładności segmentów ciała człowieka. Treścią książki zainteresują się również lekarze ortopedzi, inżynierowie zajmujący się problemami ruchu człowieka, na przykład w aspekcie obciążeń i wytrzymałości kości czy tkanek miękkich oraz współtworzący endoprotezy. Zawartość książki stanowi podstawę do rozwijania wiedzy aplikacyjnej na użytek wszystkich wspomnianych obszarów zawodowych. Podstawy te stanowią opisane aspekty biomechaniczne połączeń stawowych, mechaniki mięśnia, charakterystyki mas, środków ciężkości i momentów bezwładności segmentów ciała człowieka. Zagadnienia są bogato ilustrowane ponad 100 rysunkami i schematami, a celem lepszego zrozumienia i opanowania treści książki dodatkowo wyróżniono i powtórzono niektóre pojęcia i definicje znajdujące się w tekście. Książka, pierwszy podręcznik akademicki od czasu wydania w kraju tłumaczenia z języka rosyjskiego książki D.D. Dońskiego (Sport i Turystyka, 1963 r.), została napisana przez wieloletnich wykładowców biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

źródło opisu: okładka

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica