Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Biomechanika układu ruchu człowieka

Biomechanika układu ruchu człowieka

papier
Antosia
8 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Biomechanika układu ruchu człowieka jest książką skierowaną do studentów wychowania fizycznego - przyszłych nauczycieli, trenerów sportu wychowania fizycznego i fizjoterapeutów, lekarzy ortopedów, inżynierów. Tematyka - biomechanika układu ruchu człowieka - mechanika mięśnia - biomechanika połaczeń stawowych - masa - środek ciężkości - moment bezwładności segmentów ciała człowieka. Treścią książki zainteresują się również lekarze ortopedzi, inżynierowie zajmujący się problemami ruchu człowieka, na przykład w aspekcie obciążeń i wytrzymałości kości czy tkanek miękkich oraz współtworzący endoprotezy. Zawartość książki stanowi podstawę do rozwijania wiedzy aplikacyjnej na użytek wszystkich wspomnianych obszarów zawodowych. Podstawy te stanowią opisane aspekty biomechaniczne połączeń stawowych, mechaniki mięśnia, charakterystyki mas, środków ciężkości i momentów bezwładności segmentów ciała człowieka. Zagadnienia są bogato ilustrowane ponad 100 rysunkami i schematami, a celem lepszego zrozumienia i opanowania treści książki dodatkowo wyróżniono i powtórzono niektóre pojęcia i definicje znajdujące się w tekście. Książka, pierwszy podręcznik akademicki od czasu wydania w kraju tłumaczenia z języka rosyjskiego książki D.D. Dońskiego (Sport i Turystyka, 1963 r.), została napisana przez wieloletnich wykładowców biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://godi.pl/biomechanika-ukladu-ruchu-czlowieka-2006.html

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Alicja | 2013-06-11

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku