Okładka książki Biomechanika układu ruchu człowieka

Biomechanika układu ruchu człowieka

papier
Antosia
8 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Biomechanika układu ruchu człowieka jest książką skierowaną do studentów wychowania fizycznego - przyszłych nauczycieli, trenerów sportu wychowania fizycznego i fizjoterapeutów, lekarzy ortopedów, inżynierów. Tematyka - biomechanika układu ruchu człowieka - mechanika mięśnia - biomechanika połaczeń stawowych - masa - środek ciężkości - moment bezwładności segmentów ciała człowieka. Treścią książki zainteresują się również lekarze ortopedzi, inżynierowie zajmujący się problemami ruchu człowieka, na przykład w aspekcie obciążeń i wytrzymałości kości czy tkanek miękkich oraz współtworzący endoprotezy. Zawartość książki stanowi podstawę do rozwijania wiedzy aplikacyjnej na użytek wszystkich wspomnianych obszarów zawodowych. Podstawy te stanowią opisane aspekty biomechaniczne połączeń stawowych, mechaniki mięśnia, charakterystyki mas, środków ciężkości i momentów bezwładności segmentów ciała człowieka. Zagadnienia są bogato ilustrowane ponad 100 rysunkami i schematami, a celem lepszego zrozumienia i opanowania treści książki dodatkowo wyróżniono i powtórzono niektóre pojęcia i definicje znajdujące się w tekście. Książka, pierwszy podręcznik akademicki od czasu wydania w kraju tłumaczenia z języka rosyjskiego książki D.D. Dońskiego (Sport i Turystyka, 1963 r.), została napisana przez wieloletnich wykładowców biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

źródło opisu: okładka

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica