Biomechanika układu ruchu człowieka

Wydawnictwo: BK
83-910251-3-6
zdrowie, medycyna
Antosia

Biomechanika układu ruchu człowieka jest książką skierowaną do studentów wychowania fizycznego - przyszłych nauczycieli, trenerów sportu wychowania fizycznego i fizjoterapeutów, lekarzy ortopedów, inżynierów. Tematyka - biomechanika układu ruchu człowieka - mechanika mięśnia - biomechanika połaczeń stawowych - masa - środek ciężkości - moment bezwładności segmentów ciała człowieka. Treścią książki zainteresują się również lekarze ortopedzi, inżynierowie zajmujący się problemami ruchu człowieka, na przykład w aspekcie obciążeń i wytrzymałości kości czy tkanek miękkich oraz współtworzący endoprotezy. Zawartość książki stanowi podstawę do rozwijania wiedzy aplikacyjnej na użytek wszystkich wspomnianych obszarów zawodowych. Podstawy te stanowią opisane aspekty biomechaniczne połączeń stawowych, mechaniki mięśnia, charakterystyki mas, środków ciężkości i momentów bezwładności segmentów ciała człowieka. Zagadnienia są bogato ilustrowane ponad 100 rysunkami i schematami, a celem lepszego zrozumienia i opanowania treści książki dodatkowo wyróżniono i powtórzono niektóre pojęcia i definicje znajdujące się w tekście. Książka, pierwszy podręcznik akademicki od czasu wydania w kraju tłumaczenia z języka rosyjskiego książki D.D. Dońskiego (Sport i Turystyka, 1963 r.), została napisana przez wieloletnich wykładowców biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

źródło opisu: okładka

Słodka zemsta
Sara Shepard

8,2 (61 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

6,86 (7 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,61 (72 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

W obcej skórze
Sarah Hilary

6,85 (53 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alicja | 2013-06-11
Na półkach: Przeczytane, Studia