Broad Peak '83: tylko dwie

Wydawnictwo: Sport i Turystyka
Karakorum, alpinizm
przygodowa
Iza Wu

"Tylko dwie" brzmi trochę dziwnie w tytule książki górskiej, a ściśle rzecz biorąc alpinistycznej. Dlaczego więc wybrałam właśnie taki? Odpowiedź można znaleźć na kartach tej książki. Jest ona opowieścią o dwuosobowej kobiecej wyprawie, której celem było wejście na ośmiotysięczny potężny szczyt, wznoszący się w odległym od osad ludzkich rejonie Karakorum. Cel osiągnęłyśmy. Broad Peak (8047 m)...

Cel osiągnęłyśmy. Broad Peak (8047 m) został zdobyty. Najmniejsza kobieca wyprawa, jaka kiedykolwiek działała w górach najwyższych, odniosła sukces.
Książka ukazuje naszą drogę do szczytu - naszą pracę, nasz codzienny wysiłek, nasze porażki i sukcesy, dobre i złe chwile wyprawy. Ukazuje także to, co było dla mnie w tej wyprawie najistotniejsze - samotność małego zespołu prowadzącego akcję mimo wielu niesprzyjających okoliczności, zwyciężającego w grze z niewspółmiernie silniejszym przeciwnikiem."

źródło opisu: Wydawnictwo Sport i Turystyka, 1989

źródło okładki: http://literacki24.pl

Joanna | 2016-12-07
Przeczytana: listopad 2016

Lubię czytać o tych wyprawach. Podziwiam zdobywców i ich pasję. Wydaje mi się, że po części rozumiem siłę, która ich tam pcha. Ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że trzeba być naprawdę szalonym żeby to zrobić.

Nadel | 2016-10-08
Honorka22 | 2014-05-12