Awanturnicy i szarlatani

Seria: Szczęśliwa siódemka
Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch
rasputin, ruszczyc
literatura faktu

Izaak Komnen był mężem dzikim i ponurym. Własnoręcznie udusił żonę i kilkuletniego syna. Współcześni doliczyli się osiemdziesięciu jeszcze ofiar Izaaka, które utopił, skrócił o głowę, otruł. Zbrodnia była jego hobby, celem życia natomiast władza i bogactwo. Nic przeto dziwnego, iż cesarz bizantyński Izaak II wolał mieć takiego krewniaka jak najdalej od siebie. Mianował go więc gubernatorem jednego z miast sycylijskich.

źródło opisu: treść

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c17/a.swistak.pl/000/491/491176_1024.jpg

Halistra | 2017-01-26
Przeczytana: 1995 rok