Live Bait

Okładka książki Live Bait P.J. Tracy
Okładka książki Live Bait
P.J. Tracy Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Wspólnicy (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Wspólnicy (tom 2)
Penguin Books
2005-05-05
2005-05-05
978-0141011332

Zostawiam opinię z myślą, że być może komuś pomoże ona podjąć decyzję, czy warto na tę książkę poświęcić trochę (niedużo) wolnego czasu, tak na około 300 stron.
Gdybym miała podsumować krótko, określiłabym kryminał P. J. Tracy słowami "niewykorzystany potencjał". Wartka akcja, naprawdę wciągająca i tajemnicza historia, zarysowująca się już od pierwszych stron, wiele pobocznych wątków, które powoli zaczynają pasować do mizernie formowanej układanki i... banalne rozwiązanie. To jest moje największe rozczarowanie płynące z tej książki. Autorki zaczęły snuć naprawdę ciekawą fabułę, żeby zakończyć ją w sposób tak prosty, że kryminał zaczął przypominać raczej nietaktowną karykaturę. Wielka szkoda, bo dało się wyciągnąć z tego dużo więcej.
Moja wysoka ocena tej książki wynika z wartkiej akcji, humoru i lekkiego pióra autorek. Gdybym miała oceniać tylko tę grubymi nićmi szytą opowieść, byłoby to coś w okolicy 4-5 gwiazdek.

Ciekawa intryga, to muszę przyznać. Podobało mi się to, że detektywi pracowali w parach, a później nawet w grupach. Podobało mi się także to, że poszukiwania sprawców odbywały się w wąskim gronie. Chociaż tradycyjne pierwszy podejrzany nie okazał się sprawcą, a później okazało się, że jest w jakiś sposób ofiarą. Pewnych rzeczy można się domyślić. Książka nie wbija w fotel i nie zapiera tchu, ale napisana jest ciekawie.

Trzyma w napięciu.Polecam

Trzyma w napięciu.Polecam

Giną ludzie w podeszłym wieku. Kto i dlaczego ktoś zabija? Prawda okazuje się przerażająca.

Ciekawa pozycja z kolejnymi przygodami Magozziego i reszty ekipy Moonkeewrench. Jest pewien moment, gdzie wydarzenia stają się przewidywalne, ale przez większość czasu historia zaskakuje. Nie jest to arcydzieło, ale czyta się dobrze i nie nudzi.

Czytałam ten kryminał kilka lat temu, ale nadal pamiętam fabułę-to już coś oznacza...Solidny klasyczny kryminał, polecam.

Dwóch detektywów prowadzi idiotyczne rozmowy i tak się to wlecze przez większość książki, całość jest duszna i trudna do przeczytania, temat jest niezły, ale wszystko spartaczone okrutnie.

• Amerykańskie
  • Thriller