Okładka książki Zaczarowany zamek

Zaczarowany zamek

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezapomniane Książki Naszego Dzieciństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
83-7220-468-3
typ
papier
Patrycja
6.08 (12 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kathleen, Gerald i James zamiast wyjechać na wieś, muszą zostać podczas wakacji w mieście pod opieką francuskiej guwernantki. Nie będzie to jednak zmarnowany czas - na dzieci czeka bowiem mnóstwo niezwykłych przygód.

źródło opisu: okładka

Opinie czytelników
Marago | 2014-06-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Jedna z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa. Wracam do niej często, mimo dojrzałego wieku. Świetnie napisana, wiele fantastycznych przygód młodych (i nie tylko) bohaterów. Stare zamczysko, ożywające posągi, spełniona miłość... Oczywiście tylko z ilustracjami Jana Marcina Szancera. Zakochana w "Zaczarowanym zamku"- polecam.

Lucy | 2014-05-03

Kolejna ciekawa i urokliwa przygoda bohaterskich dzieci znanych z książki "Pięcioro dzieci i coś". Dzieciom na pewno się spodoba.

PABLOPAN | 2012-04-20

Niekoniecznie przypadła mi do gustu.

Albertowithtea | 2014-08-19

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica