United Kingdom at a Glance

Wielka Brytania, angielski
popularnonaukowa
angielski
Vanima

Książka adresowana jest przede wszystkim do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących się do udziału w konkursach czy olimpiadzie z języka angielskiego, a także kandydatów na studia na kierunku filologia angielska. Publikacja pomocna będzie także nauczycielom języka angielskiego, którzy pragną przybliżyć swoim uczniom kwestie związane z kulturą, geografią czy historią Zjednoczonego Królestwa. Książka składa się z ośmiu sekcji podzielonych na rozdziały, w których to zostały omówione tematy dotyczące geografii; ludności i języka; rządu i systemu politycznego; historii; kultury i sportu; słynnych pisarzy; słynnych miejsc, wydarzeń i instytucji oraz życia codziennego. Każdy rozdział kończy się ćwiczeniami ze słownictwa. Dodatkowo na końcu każdej sekcji zamieszczono quiz w postaci testu wielokrotnego wyboru, zawierający ok. 40-50 pytań sprawdzających znajomość przedstawionych zagadnień. W celu lepszego odbioru tekstu w książce zamieszczono liczne ilustracje oraz mapy, wyróżniono wszystkie nazwy własne i w oddzielnej ramce umieszczono ich zapis fonetyczny. Zakładany poziom znajomości języka angielskiego nie wykracza poza średnio zaawansowany.

źródło opisu: http://www.empik.com/united-kingdom-at-a-glance-oc...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/united-kingdom-at-a-glance-pprod17910156.jpg

Markiewka | 2015-08-17
Przeczytana: 2015 rok

Naprawdę świetna książka! Nauka i przyjemność doskonale zrównoważone.
Autor postarał się o ciekawe informacje i ciekawostki ułożone w miły i przejrzysty dla oka sposób, a także przygotował zadania gramatyczno- leksykalne na końcu każdego rozdziału i ułożył testy, aby sprawdzić naszą znajomość kultury i języka. Dzięki tej książce jestem jeszcze bardziej głodna wiadomości o mojej ukochanej wyspie :D

Abbey White | 2012-11-07

Bardzo przydatna, do konkursów zawierających pytania o wiedzę o krajach anglojęzycznych szczególnie. No i cudna okładka :)

magda1838 | 2018-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2018