Tomek i Ola w Krainie Delfinów

Wydawnictwo: Siedmioróg
książki dla dzieci
Willenka25

Tomek i Ola, rodzeństwo z Warszawy, spędzają wakacje na Florydzie, w krainie delfinów. Wraz z innymi dziećmi, które przyjechały z różnych zakątków świata, mieszkają w domu nad brzegiem oceanu, na terenie Instytutu zajmującego się badaniem życia delfinów. W tak egzotycznej scenerii przeżywają emocjonujące przygody, czasem zabawne, innym razem bardzo niebezpieczne. Rodzi się niezwykła przyjaźń pomiędzy dziećmi a delfinem Elwarem. Elwar uczestniczy w przygodach naszych bohaterów i niejednokrotnie im pomaga. Tomek i Ola w krainie delfinów to pasjonująca lektura, która pozwoli młodemu czytelnikowi poznać zwyczaje delfinów i innych mieszkańców podwodnego świata. Wakacyjna przygoda zaprowadzi czytelnika także na mokradła Everglades, gdzie pozna florę i faunę tego niezwykłego miejsca. Na końcu każdego z 7 rozdziałów zamieszczone są strony encyklopedyczne, które w sposób naukowy, ale przystępny dla dziecka tłumaczą i poszerzają informacje zoologiczne i botaniczne zawarte w rozdziale.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks1013201.html#recenzje

źródło okładki: xarchiwum.pl