Armia Polska w ZSRR, na Bliskim i Środkowym Wschodzie

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
historia
Dorota_1988

Spis: - Wstęp I. Działalność gen. Władysława Sikorskiego prowadząca do nawiązania stosunków dyplomatycznych i wojskowych ze Związkiem Radzieckim II. Polsko-radziecka umowa wojskowa z 14 sierpnia 1941 roku i jej realizacja III. Wizyta Władysława Sikorskiego w ZSRR — rozmowy ze Stalinem IV. Rozwój wojska po wizycie gen. Sikorskiego w ZSRR V. Ewakuacja Armii Polskiej z ZSRR VI. Początkowa...

Spis:
- Wstęp
II. Polsko-radziecka umowa wojskowa z 14 sierpnia 1941 roku i jej realizacja
III. Wizyta Władysława Sikorskiego w ZSRR — rozmowy ze Stalinem
IV. Rozwój wojska po wizycie gen. Sikorskiego w ZSRR
V. Ewakuacja Armii Polskiej z ZSRR
VI. Początkowa organizacja jednostek polskich na Bliskim i Środkowym Wschodzie
VII. Powstanie Armii Polskiej na Środkowym Wschodzie i plany jej użycia w 1943 roku
VIII. Reorganizacja Armii Polskiej na Środkowym Wschodzie i plany jej użycia w 1943 roku
IX. Inspekcja generała Sikorskiego na Środkowym Wschodzie i jego śmierć w Gibraltarze
X. Organizacja 2 Korpusu, stan uzbrojenia i przesunięcie do obszaru śródziemnomorskiego i Włoch
- Uwagi końcowe
- Aneks