Pieszczota nocy

Okładka książki Pieszczota nocy Laurell K. Hamilton
Okładka książki Pieszczota nocy
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Meredith Gentry (tom 2) fantasy, science fiction
Meredith Gentry (tom 2)
A Caress of Twilight
Zysk i S-ka
2011-04-26
2004-01-01
Piotr Grzegorzewski
pieszczota nocy laurell hamilton

Mery i jej ekipa strażników wreszcie zaczyna kombinować. Jest intryga i ciekawe zakończenie.

W książce zakochałam się od pierwszej strony
Łączy w sobie fenomenalne kategorie czyli
Fantastykę, erotykę oraz kryminał
Czyta się ją przyjemnie a każda część zachęca czytelnika do sięgnięcia po kolejną.

W książce zakochałam się od pierwszej strony
Łączy w sobie fenomenalne kategorie czyli
Fantastykę, erotykę oraz kryminał

Ciekawie poprowadzona opowieść, która mnie wciągnęła do tego stopnia, że nie mogłam się oderwać. Autorka dobrze rozwija wątek główny, sukcesywnie dodając poboczne, które pięknie dopełniają akcję. Przydałoby się trochę więcej akcji, ale ta odrobinę już daje nadzieję, że to zmierza w dobrym kierunku. Bohaterowie coraz żywiej zaznaczają swoją obecność, można ich polubić, zauroczyć się lub znienawidzić. Jest ciekawie, liczę, że kolejny tom będzie jeszcze lepszy. Polecam dla fanów elfów, mrocznych gier oraz romansów z dużą dozą pikanterii.

Jak dla mnie słaba.... Merry , księżniczka Faerie na której życie czycha niebezpieczne istoty...

Tak jak w pierwszej części dużo się dzieje. Teraz łatwiej było mi już przeczytać książkę, bo wiedziałam dużo więcej o postaciach i mogłam zrobić sobie w głowie ich obraz. Jak dla mnie końcówka trochę za bardzo skrócona, ale całość jak najbardziej na plus.

Druga część przygód Merry. Po wymknięciu się z pułapek zastawionych na Meredith przez jej kuzyna, staje ona przed nowymi groźnymi wyzwaniami. Aby zostać królową musi urodzić dziecko, zanim się to uda Celowi.
Tymczasem na horyzoncie pojawia się pradawne zło, przez które zaczynają ginąć ludzie.
Niezwykle zmysłowa i wciągająca książka. Polecam.

Niezwykle zmysłowa i wciągająca książka. Polecam.

Drugi tom o usilnym próbowaniu zajścia w ciążę przez Meredith Gentry - a raczej Meredith NicEssus. Tak właśnie w skrócie przedstawia się ta książka. Pierwsza część była super, naprawdę mi się spodobała, natomiast ta , no cóż arcydzieło to, to nie jest, a na pewno nie utrzymuje poziomu swojej poprzedniczki. Właściwie poza paroma momentami erotycznymi i walką z Bezimiennym to nic tam się nie dzieje. Taka prawda. Mimo to zamierzam przeczytać kolejne tomy, chociażby po to kiedy (czy w ogóle) zajdzie w ciążę i z kim, oraz co będzie dalej z Celem .Jeśli chodzi o moją opinię to tyle. W każdym razie nie zniechęcam to czytania ale też nie zachęcam. Pozostaję neutralna.

Wciąż trochę bawi, ale nie tak, jak lata temu. Czytana (zwłaszcza bezpośrednio po części pierwszej) irytuje odrobinkę wspominkami rodem jak z anime oraz bardzo podobną do poprzedniego tomu mechaniką działań bohaterów. Ulubioną postacią nagle staje się dla mnie Kitto. Drugi interesujący na tle wszystkich innych? – Rhys. Warto wspomnieć, że Mróz zmienia się dość interesująco. Niestety, główna bohaterka także to robi. Jednak w jej przypadku wywołuje owa zmiana jedynie bezradne westchnienia i potrząsanie głową.

„Pieszczota nocy” to kontynuacja przygód prywatnej pani detektyw, Merredith Gentry. Latami ukrywała się przed ciotką, lecz kiedy została odnaleziona okazało się, że może uda jej się zachować życie. Musi tylko urodzić potomka, a wtedy Merry zasiądzie na tronie Dworu Unseelie. By osiągnąć ten cel, Merredith oddaję się cielesnym uciechom wraz ze swoimi strażnikami, lecz kiedy zaczynają ginąć masowo ludzie, bohaterowie stają przed zadaniem, które może kosztować życie.

Seria jest mocno naładowana seksem, erotyzmem i podnieceniem, które nie opuszcza bohaterów, nawet na moment. Do tego aspektu książki należy podejść z wielką dozą wyrozumiałości. Bohaterka ma wielu kochanków i coś czuję, że pojawią się kolejni. Jeśli ktoś liczy na wielką monogamiczną miłość, to może się rozczarować. Pomimo mojej romantycznej natury, tak zawiłe i rozwiązłe relację między bohaterami, kompletnie mi nie przeszkadzały. Od początku autorka pokazywała naturę Faerie. Często okrutnie i bezwzględne istoty nie odmawiają sobie uciech cielesnych. Autorce udało się mnie zaintrygować i zaakceptować taki stan rzeczy.

Oczywiście mam swoich ulubieńców wśród strażników, lecz rozwój wypadków trochę zachwiał moje opinie na ich temat. Wszyscy są ciekawymi postaciami i nie posiadają rażących wad, wręcz przeciwnie, zyskują zalety. Merredith posiada potężną moc, która stopniowo rośnie, jednak podoba mi się, że nie robi wszystkiego sam. Polega na swoich strażnikach i pozwala sobie pomóc. W świecie istot paranormalnych jest młoda, lecz nie brak jej sprytu i pokory. To połączenie czyni z niej godnego przeciwnika.

Akcja jest powolna i kręci się wokół jednego wątku, czyli posiadania przez Merry dziecka. Dożo seksu i intryg dworskich. Pojawiły się również głębsze uczucia, lecz to głównie seks jest tematem przewodnim. Pomimo tego w książce nie ma wcale tak dużo scen zbliżeń między bohaterami, jakby się mogło wydawać. Kiedy na horyzoncie pojawiła się sprawa morderstw, była wniebowzięta i naprawdę zaciekawiona. Szkoda, że przez większą część książki po prostu o niej zapomniano. Dopiero zakończenie było w w pełni satysfakcjonujące i dobrze zwiastuję na przyszłość.

Autorka pisze lekko i zaczytuje się w jej książkach. Dialogi między bohaterami są błyskotliwe a opisy plastyczne. Z łatwością można zrozumieć, czym jest magia oraz jakie emocje towarzyszą władającym tą niepohamowaną mocą . Lekturę czyta się przyjemnie i szybko.

„Pieszczota nosy” jest przesycona magią i namiętnością. Każdy kto uwielbia takie powieści powinien się skusić, lecz nie należy mieć zbyt wygórowanych wymagań. Książka jest lekką i niewymagającą lekturą na wieczór. Polecam 4-/6

2062

Uwielbiam serię o Meredith - Księżniczce Ciemności...:-)

Uwielbiam serię o Meredith - Księżniczce Ciemności...:-)

• Ebooki

Dodaj cytat z książki Pieszczota nocy