Dziennik z podróży po Indiach

Radwan
2011-01-01
2011-01-01
Gandhi. matka Teresa. święte krowy

Bardzo interesujaca podróż i książka. Wiele praktycznych wskazówek dla wybierajacych sie w podróż po Południowej Azjii, a nie tylko po Indiach.Tak praktycznych informacji nie znajdzie się w przewodnikach, choć nie jest to z pewnością stricte przewodnik. Bardzo fajnie się czyta, wciąga już po przeczytaniu pierwszych kilku stron. Rewelaje o Matce Teresie i zwyczajach społeczeństwa Indyjskiego. Warta przeczytania.Trochę marne wydanie, ale rekompensuje to styl jakim jest napisana.

Gdyby ktoś mnie zachęcił do przeczytania tej książki to na pierwszy rzut oka bym się głęboko zawahał. Dlaczego? Mam pewne wymagania co do książek. Ale od początku. Autor przedstawia nam - czytelnikom - relacje z dwumiesięcznej podróży. Każdy dzień dokładnie opisany. Autor interesująco pokazuje nam miejsca nieznane z przewodników, które możemy zakupić w księgarniach. Zapoznaje nas z kulturą tamtych miejsc oraz z lokalnymi zwyczajami. A trzeba przyznać że robi to w sposób ciekawy. Jest jednak coś co mi się nie podoba. Pan Kolasa mógł sobie darować opisy w stylu że w danej chwili zapala papierosa. Uważam że informacje tego typu nie interesują czytelników. Inna sprawa to całkowity brak zdjęć (w końcu to książka podróżnicza i wypada umieścić jakieś zdjęcia z podróży poparte ciekawymi opisami). Nie wspomnę o papierze na jakim jest wydana książka. Generalnie dobrze się czyta, treść jest bardzo bogata w szczegóły. Ja książkę przeczytałem w ciągu paru godzin mimo objętości 375 stron. Polecam pasjonatom dalekich krajów i interesującym się kulturą Indii. Janusz Kolasa podaje nam fakty których nie przeczytamy w innych książkach i to jest chyba główny walor tej książki. Bogactwo szczegółów. Styl pisania jest również poprawny, więc czyta się z przyjemnością.

Po przeczytaniu książki czułem się oszukany czytając wcześniejsze recenzje .

Dla mnie beznadzieja .

NIE POLECAM .

Po przeczytaniu książki czułem się oszukany czytając wcześniejsze recenzje .

Dla mnie beznadzieja .

NIE POLECAM .