Kobieta szuka kobiety

Wydawnictwo: Monomedia
978-83-932782-0-6
kobieta, biseksualizm, reportaż
drobniasty

Kobieta szuka kobiety to książka niezwykła – szokująca, a przy tym bardzo zabawna, niewiarygodna, a jednocześnie bardzo prawdziwa. W zalewie powtarzalności i braku oryginalności Autorka proponuję nam prawdziwą literacką nowość, podejmując temat naprawdę zakazany. O czym jest książka? Kobieta szuka kobiety to autentyczna relacja z kilku lat życia – nie tylko erotycznego – autorki, kryjącej się...

O czym jest książka? Kobieta szuka kobiety to autentyczna relacja z kilku lat życia – nie tylko erotycznego – autorki, kryjącej się po pseudonimem Amfisbena. Choć zaledwie dwudziestokilkuletnia, jest kobietą sukcesu, żyje w stałym, i jak twierdzi, udanym związku z meżczyzną, poszukuje jednak spełnienia także w innych formach seksu – nawiązując relacje z kobietami. Poznaje je przez internet, zamieszczając ogłoszenia na portalach towarzyskich… Książka, ujęta w formie zabawnego reportażu z poszukiwań idealnej kochanki, pozwala czytelnikowi dostrzec, jak ogromną rolę zaczyna odgrywać w naszych życiu społecznym i seksualnym Internet. Wnioski, które można wyciągnąć z lektury książki Amfisbeny, są jednak zupełnie inne niż stereotypy, którymi żyjemy na co dzień. W całości oparta na faktach, podparta wieloma godzinami rozmów i kilkunastoma tysiącami odpowiedzi na anonse towarzyskie, książka jest w istocie wstrząsającym dokumentem stanu współczesnego społeczeństwa – żyjącego bez wartości, bez zasad, bez prawdziwych uczuć i emocji.

Autorka nie uderza jednak w alarmujący ton, wręcz przeciwnie szuka jaśniejszych stron sytuacji, pisze lekko, z reguły unika oceny, pozostawiając wyciągnięcie wniosków czytelnikom. Epatowanie erotyką i szokowanie odbiorcy nie jest celem książki wręcz przeciwnie, autorka wydaje się czasem wręcz tłumaczyć i usprawiedliwać postępowanie swoich bohaterów. Nie tłumaczy tylko siebie – ale tylko dlatego, że nasze zrozumienie nie jest jej do niczego potrzebne. Wyjątkowo sprawnie napisana książka wciąga od pierwszych stron, zapewniając odbiorcy wiele godzin wspaniałej rozrywki, jak i możliwość poznania do tej pory hermetycznego świata.

źródło opisu: www.amfisbena.com.pl

empatyczna | 2016-07-10