Piaski armagedonu

Wydawnictwo: Ender
Darmowe dodatki Edytuj książkę
wojna, wojsko polskie, thriller
Dorota_1988

Świetna powieść political fiction, dynamiczna fabuła wciąga od pierwszych stron. Wolff po raz kolejny tworzy przerażająco realistyczny scenariusz. — Piotr Langenfeld, korespondent wojenny Z niedowierzaniem patrzyłem to na telewizyjne doniesienia z płonących ulic Kairu, to na rękopis, który od jakiegoś czasu leżał na moim biurku. Wydaję tę książkę z obawą. O nas wszystkich. — Sławek Brudny,...

— Piotr Langenfeld, korespondent wojenny
— Sławek Brudny, wydawca
Apokaliptyczna wizja zagłady świata może się ziścić już teraz. Płonie Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa – na ich zgliszczach żydowscy ekstremiści chcą zbudować Trzecią Świątynię Jerozolimską. Przewrót w Egipcie zmienia układ sił w krajach islamu. Muzułmanie całego świata ruszają na świętą wojnę. Pod zieloną flagą Proroka jednoczą się pancerne zagony Egipcjan, Syryjczyków i Irańczyków. Naprzeciw abramsów i zulfikarów stają merkavy. Nadciąga Armagedon…
Porucznik Wojska Polskiego Andrzej Wirski wraz ze swoim oddziałem komandosów znajduje się w Izraelu niejako przypadkiem. Podczas zamachu bombowego ratuje piękną Amerykankę. Na tym jednak jego rola na Bliskim Wschodzie się nie skończy…

źródło opisu: Wydawnictwo Ender Sławomir Brudny, 2011

źródło okładki: http://www.mdm.com.pl/

Sargento_Garcia | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Skończyłem czytać „Piaski Armagedonu” więc przyszedł czas napisać kilka słów na temat tej książki.
...

GORĄCO POLECAM i jednocześnie ostrzegam, że od książek V. Wolffa bardzo ciężko się oderwać.

Cała opinia na stronie http://sargentogarcia.booklikes.com/post/1191665/post

wiejskifilozof | 2015-04-13

Na okładce uzbrojony komandos, czyli można się domyślać.Że czeka nas,naprawdę mocna sensacja.
I to jest prawda,oto wydarzenia które są jak najbardziej aktualne w realnych czasach.
Mamy Izrael,Iran,Egipt,Polskę i Stany Zjednoczone.
Dużo walk, opisy sprzętu wojskowego.
Ja się na tym nie znam, byłem za durny na wojsko.
Ale czyta się świetnie.
Przecież konflikty na Bliskim Wschodzie są i mogą być dla świata niebezpieczne.
Książka bardzo dobra, z tym że trzeba mieć pewną wiedzę, o sprawach militarnych.

Krzysztof Sawicki | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Szybko awansuje pan szeregowy/kapral/sierżant/porucznik Wirski. W następnych książkach ma być nawet kapitanem ;-)

Ogólnie książka nie jest zła. Eksploatuje bardzo ciekawy temat jakim jest Izrael i jego wszystkie problemy geopolityczne. Autor zrobił dobre rozeznanie i ciekawie połączył wiele wątków. Jednak sam wątek por. Wirskiego chyba jest odrobinę naciągany. Można było sobie spokojnie poradzić bez polskiego akcentu. No i te niejasne związki z wywiadem...

Nie jest zła, chociaż inne były lepsze :-)

Cotta | 2013-02-27

Dobra książka, jak wszystkie tego autora. Jedyny minus jest taki że czasem nie nadążałem za fabułą. Miejscami bywa nieźle pokręcona i trzeba się skupić by ją ogarnąć. Polecam jak najbardziej. :)

Stendar | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 17 marca 2016

Mecz towarzyski Izrael kontra reszta świata... atomowe emocje gwarantowane ;)

Sławomir | 2015-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Zdecydowanie tylko a może jak na tego autora aż przeciętna. Opisy starć mało ekscytujące. Troszkę lepiej na moment zrobiło się podczas ataku lotniczego i przy ostatniej akcji. Tło polityczne..., cóż w końcu to nie praca doktorska z politologii:) Niewątpliwym atutem dla mnie osobiście jest minimalny udział w książce herosa o mentalności pięciolatka i umyśle lotnym jak kura pod przednim, prawym, kołem wartburga - tak, tak, chodzi o Wirskiego.
Ogólnie rzecz biorąc do przeczytania z wskazaniem na wypatrywaniem z utęsknieniem końca książki.
A, dla formalności, bo u tego autora to aksjomat - do bólu przewidywalna.

Bogdan Brykman | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Świetna książka akcja przenosi nas w miejsca gdzie polityka rządzi światem. Pokazuje jak wielcy tego świata próbują na każdej potyczce wojska ugrać coś dla siebie. Jeśli tylko ktoś lubi książki tego gatunku to ta jest godna polecenia.

Grzegorz | 2011-08-18
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobrze się słuchało. Ujął mnie swoimi opiniami na temat miejsca Polski w realiach globalnych. Stosunku poszczególnych "sąsiadów" do naszego państwa. Tak, jakby pisał to Polak pod obcym pseudonimem. Dobry styl i język.

Slavis | 2017-01-06

Pierwsza książka Wolffa, jaką przeczytałem i muszę przyznać, że mi się podoba. Osobiście spoglądam na nią jako luźny scenariusz, tego co może się wydarzyć w przyszłości. Jej celem nie jest jednak próba przewidywania przyszłości, ale raczej stawianie pytań. Pytań dotyczących rzeczy, które sądzimy, że jest bardzo mała szansa, że się wydarzą. Ale jednak - czasami warto pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć w takich sytuacjach. Tak na wszelki wypadek.

A jakie pytania miałaby stawiać ta konkretnie pozycja?
Czy nie zapominamy, że oprócz arabskich ekstremistów są jeszcze żydowscy?
Jakie konsekwencje mogą mieć jakiekolwiek formy terroru wymierzone w symbole 3 wielkich religii monoteistycznych?
Na ile stabilne są relacje pomiędzy Żydami a narodami muzułmańskimi na Bliskim Wschodzie?
Czy możliwe jest przeprowadzenie taktycznego wybuchu jądrowego na Bliskim Wschodzie?

dewille | 2011-11-05

Bardzo fajna powieść. Fajny klimat. Troche dużo miejsc i postaci ale jak ktoś ogarnia to rewelacja :)