Piaski armagedonu

Cykl: Stalowa kurtyna (tom 3) | Seria: WarBook
Wydawnictwo: Ender
wojna, wojsko polskie, thriller
Dorota_1988

Świetna powieść political fiction, dynamiczna fabuła wciąga od pierwszych stron. Wolff po raz kolejny tworzy przerażająco realistyczny scenariusz. — Piotr Langenfeld, korespondent wojenny Z niedowierzaniem patrzyłem to na telewizyjne doniesienia z płonących ulic Kairu, to na rękopis, który od jakiegoś czasu leżał na moim biurku. Wydaję tę książkę z obawą. O nas wszystkich. — Sławek Brudny,...

— Piotr Langenfeld, korespondent wojenny
— Sławek Brudny, wydawca
Apokaliptyczna wizja zagłady świata może się ziścić już teraz. Płonie Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa – na ich zgliszczach żydowscy ekstremiści chcą zbudować Trzecią Świątynię Jerozolimską. Przewrót w Egipcie zmienia układ sił w krajach islamu. Muzułmanie całego świata ruszają na świętą wojnę. Pod zieloną flagą Proroka jednoczą się pancerne zagony Egipcjan, Syryjczyków i Irańczyków. Naprzeciw abramsów i zulfikarów stają merkavy. Nadciąga Armagedon…
Porucznik Wojska Polskiego Andrzej Wirski wraz ze swoim oddziałem komandosów znajduje się w Izraelu niejako przypadkiem. Podczas zamachu bombowego ratuje piękną Amerykankę. Na tym jednak jego rola na Bliskim Wschodzie się nie skończy…

źródło opisu: Wydawnictwo Ender Sławomir Brudny, 2011

źródło okładki: http://www.mdm.com.pl/

Sargento_Garcia | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Skończyłem czytać „Piaski Armagedonu” więc przyszedł czas napisać kilka słów na temat tej książki.
...

GORĄCO POLECAM i jednocześnie ostrzegam, że od książek V. Wolffa bardzo ciężko się oderwać.

Cała opinia na stronie http://sargentogarcia.booklikes.com/post/1191665/post

wiejskifilozof | 2015-04-13

Na okładce uzbrojony komandos, czyli można się domyślać.Że czeka nas,naprawdę mocna sensacja.
I to jest prawda,oto wydarzenia które są jak najbardziej aktualne w realnych czasach.
Mamy Izrael,Iran,Egipt,Polskę i Stany Zjednoczone.
Dużo walk, opisy sprzętu wojskowego.
Ja się na tym nie znam, byłem za durny na wojsko.
Ale czyta się świetnie.
Przecież konflikty na Bliskim Wschodzie są i mogą być dla świata niebezpieczne.
Książka bardzo dobra, z tym że trzeba mieć pewną wiedzę, o sprawach militarnych.

Krzysztof Sawicki | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Szybko awansuje pan szeregowy/kapral/sierżant/porucznik Wirski. W następnych książkach ma być nawet kapitanem ;-)

Ogólnie książka nie jest zła. Eksploatuje bardzo ciekawy temat jakim jest Izrael i jego wszystkie problemy geopolityczne. Autor zrobił dobre rozeznanie i ciekawie połączył wiele wątków. Jednak sam wątek por. Wirskiego chyba jest odrobinę naciągany. Można było sobie spokojnie poradzić bez polskiego akcentu. No i te niejasne związki z wywiadem...

Nie jest zła, chociaż inne były lepsze :-)

Cotta | 2013-02-27

Dobra książka, jak wszystkie tego autora. Jedyny minus jest taki że czasem nie nadążałem za fabułą. Miejscami bywa nieźle pokręcona i trzeba się skupić by ją ogarnąć. Polecam jak najbardziej. :)

Stendar | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 17 marca 2016

Mecz towarzyski Izrael kontra reszta świata... atomowe emocje gwarantowane ;)

Grzegorz | 2011-08-18
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobrze się słuchało. Ujął mnie swoimi opiniami na temat miejsca Polski w realiach globalnych. Stosunku poszczególnych "sąsiadów" do naszego państwa. Tak, jakby pisał to Polak pod obcym pseudonimem. Dobry styl i język.

Slavis | 2017-01-06

Pierwsza książka Wolffa, jaką przeczytałem i muszę przyznać, że mi się podoba. Osobiście spoglądam na nią jako luźny scenariusz, tego co może się wydarzyć w przyszłości. Jej celem nie jest jednak próba przewidywania przyszłości, ale raczej stawianie pytań. Pytań dotyczących rzeczy, które sądzimy, że jest bardzo mała szansa, że się wydarzą. Ale jednak - czasami warto pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć w takich sytuacjach. Tak na wszelki wypadek.

A jakie pytania miałaby stawiać ta konkretnie pozycja?
Czy nie zapominamy, że oprócz arabskich ekstremistów są jeszcze żydowscy?
Jakie konsekwencje mogą mieć jakiekolwiek formy terroru wymierzone w symbole 3 wielkich religii monoteistycznych?
Na ile stabilne są relacje pomiędzy Żydami a narodami muzułmańskimi na Bliskim Wschodzie?
Czy możliwe jest przeprowadzenie taktycznego wybuchu jądrowego na Bliskim Wschodzie?

Sławomir | 2015-01-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Zdecydowanie tylko a może jak na tego autora aż przeciętna. Opisy starć mało ekscytujące. Troszkę lepiej na moment zrobiło się podczas ataku lotniczego i przy ostatniej akcji. Tło polityczne..., cóż w końcu to nie praca doktorska z politologii:) Niewątpliwym atutem dla mnie osobiście jest minimalny udział w książce herosa o mentalności pięciolatka i umyśle lotnym jak kura pod przednim, prawym, kołem wartburga - tak, tak, chodzi o Wirskiego.
Ogólnie rzecz biorąc do przeczytania z wskazaniem na wypatrywaniem z utęsknieniem końca książki.
A, dla formalności, bo u tego autora to aksjomat - do bólu przewidywalna.

dewille | 2011-11-05

Bardzo fajna powieść. Fajny klimat. Troche dużo miejsc i postaci ale jak ktoś ogarnia to rewelacja :)

Daniel Taberski | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

Taki polski Tom Clancy. Fajne, lata minęły odkąd ostatni technothriller czytałem :)