Wszechświat

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Labirynt Wiedzy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
The Universe Explained
83-7129-978-8
wszechświat, kosmos
Severyn

W pięciu powiązanych wzajemnie rozdziałach tej książki, z których każdy przedstawia inny aspekt Kosmosu, zawarto przekrój naszej obecnej wiedzy - w tym najnowsze teorie ewolucji Wszechświata i zasady jego funkcjonowania. Dzięki konstrukcji książki objaśnienie kosmicznej układanki staje się przejrzyste i sprawia, że kosmologia - pole najbardziej ekscytujących badań - okazuje się frapująca dla każdego.

źródło opisu: Wstęp

źródło okładki: http://www.3x6.yoyo.pl/biblioteka/covers/x841659.jpg

Marysieńka | 2011-12-29
Przeczytana: 2006 rok

Jest to bardzo przejrzyście i przystępnie napisana, pięknie ilustrowana pozycja, która dostarcza nam wielu istotnych informacji na temat Wszechświata, jego powstania i budowy a także wielu informacji na temat naszego Układu Planetarnego, Słońca, kolejnych planet a także ich największych satelitów naturalnych. Właściwie tego typu książek nie czyta się od deski do deski, natomiast sięga się za każdym razem, gdy potrzebujemy zapoznać się z podstawowymi informacjami o gwiazdach, planetach, kometach i innych obiektach z kosmosu, ich wielkości, budowie itp. Polecam.

kinia84p | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

W tej książce Pluton jest jeszcze planetą :) ale i tak jest dobra, wiele cennych informacji jeśli ktoś oczywiście lubi astronomię. Fajne ładnie zilustrowane rozdziały

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-13

Jedna z najlepszych książek o wszechświecie jakie miałem w rękach. Znakomite ilustracje. Wiele ciekawostek. Przystępny język. Przejrzysty układ całości. Polecam.

podrozniki | 2015-07-21
Krzysztof Młodawski | 2015-01-17