Mikroekonomia

9788320817942
mikroekonomia
biznes, finanse
masaii

Mikroekonomia jest podręcznikiem, który w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej stał się bestsellerem. Książka ta obejmuje materiał wprowadzający do studiowania ekonomii (m.in. dziesięć zasad ekonomii, krótki kurs myślenia jak ekonomista) oraz pełny wykład mikroekonomii, w którym uwzględniono również kontekst europejski, w tym problematykę funkcjonowania instytucji europejskich, politykę UE, unię walutową. Podręcznik jest napisany przystępnym, komunikatywnym językiem, a refleksja teoretyczna przeplata się z praktycznymi przykładami, ułatwiając studiowanie. Autorzy książki są wybitnymi współczesnymi ekonomistami.Podręcznik jest przeznaczony dla studentów studiów ekonomicznych w wyższych uczelniach różnych typów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/14303/mikroekonomia.html

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks968678.html

Janis | 2015-03-07

Największym plusem jest to, że podręcznik napisany jest w niebywale przystępny sposób, polecam szczególnie tym, którzy mieli styczność z ekonomią w niewielkim stopniu lub wcale. Osobiście zaczęłam swoją przygodę z tą dziedziną właśnie od tej pozycji, dzięki czemu bezboleśnie przyswoiłam sobie podstawowe informacje, poparte licznymi, ciekawymi i zrozumiałymi przykładami z życia codziennego. Podręcznik naprawdę godny polecenia!

Slejer | 2016-04-22

Wiedza przedstawiona w przystępny sposób - to dobry podręcznik na start, wprowadzający w zawiły i niejednoznaczny świat ekonomii. Minusem jest to, że do zadań nie ma odpowiedzi, przez co samodzielna praca na tych zadaniach nie ma większego sensu...

Pieniadzo | 2015-07-24
Na półkach: Ekonomia, Przeczytane

W porównaniu do innych podręczników wprowadzających (a więc, które powinny być napisane z wielką odpowiedzialnością), z którymi się zetknąłem, ta jest wyjątkowo jasno napisana (momentami aż zbyt infantylnie). Intuicja opisywanych zagadnień jest tu priorytetem, dlatego formalizm algebraiczny ograniczony jest do nieprzesłaniającego sedna zbędnego minimum. Zaletą podręcznika jest także to, że nie ma do niego osobnego zbioru zadań, lecz (zgodnie z anglosaską konwencją) każdy rozdział zamknięty jest zbiorem problemów, co jest szczególnie wygodne dla prowadzącego (i przypuszczalnie także dla uczniów).

Problemem jest przeciętne polskie tłumaczenie. Co więcej, skoro książkę tłumaczył cały zespół, to mógłby się postarać o dostosowanie jej do polskich realiów, bo oryginał specjalnie zaadaptowany został przez Taylora do realiów gospodarki brytyjskiej.

kiwi123 | 2015-08-13

Cudowna! Ta książka to moje pierwsze kontakty z mikroekonomią, objaśnia wszystko w sposób prosty i łatwy do zrozumienia, miejscami więc łopatologiczny, ale to się chwali. Można ją przeczytać od deski do deski i się nie znudzić, ani też nie zamotać trudnymi mikroekonomicznymi zagadnieniami. Bardzo łatwo zapamiętuje się z niej informacje, nie trzeba czytać 10 razy, żeby zrozumieć. Raz przeczytana i sukces na egzaminie :D

Jadwiga | 2015-03-20
Przeczytana: styczeń 2015

Książka bardzo dobrze obrazuje problemy mikroekonomiczne. Napisana jest w bardzo przystępny sposób, dobrze się ją czyta. Autorzy nie zanudzają czytelnika, co jest dużym plusem w trakcie nauki do egzaminu. Polecam ją tym którzy zaczynają się interesować mikroekonomią jak i ekonomią w ogóle.

| 2012-09-22
Przeczytana: lipiec 2012

Na pewno plusem jest, że autorzy dają sporo przykładów. Solidne opisy. Jednak uważam, że został pominięty aparat matematyczny. Dobra analiza wykresów, świetna analiza pojęciowa.
Minusy: pominięty aparat matematyczny, mało zadań, brak ujęć statystycznych.
Plusy: analiza pojęciowa, analiza wykresów

Polecam jako uzupełnienie!

panipat | 2016-09-13