Apokalipsa czy cuda techniki

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie zagadki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Terrors And Marvels
historia
Dorota_1988

Globalny konflikt, który przeszedł do historii jako II wojna światowa, był czymś więcej niż krwawe starcia armii na bitewnych polach. Odmienna wojna rozgrywała się w tajnych laboratoriach walczących stron, wojna, która miała odmienić przebieg działań i wpłynąć na wynik konfliktu, a także przeobrazić oblicze powojennego świata. Autor, opisując związki nauk ścisłych z wypadkami dziejowymi, stworzył swoistą kronikę, upamiętniającą kombatantów II wojny światowej: inżynierów, fizyków, chemików i innych uczonych, których wkład w wojenny wysiłek był równie ważny jak szlachetne poświęcenie żołnierzy narażających w wojnie własne życie. "Apokalipsa czy cuda techniki" to mistrzowskie dzieło, które rzuca światło na wojenne osiągnięcia dość nielicznego grona najwybitniejszych uczonych, których wspaniałe i przerażające wynalazki przechyliły szalę zmagań na korzyść alianckiej koalicji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.odk.pl