Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku

Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-26-4
Duch Święty, wiara, Bóg
religia
Rafał

I ukazał mu się Anioł Pana. „Pan jest z tobą – rzekł mu – dzielny wojowniku!". Odpowiedział mu Gedeon: "Wybacz, panie mój! Jeżeli Pan jest z nami, skąd pochodzi to wszystko, co się nam przydarza?" (Sdz 6, 12–13) Często w tych najtrudniejszych chwilach życia, kiedy tracimy już nadzieję, w nasze serca wkrada się zwątpienie. Gdzie jest Bóg? Dlaczego na to pozwala? Czy zapomniał o nas? Wtedy...

Często w tych najtrudniejszych chwilach życia, kiedy tracimy już nadzieję, w nasze serca wkrada się zwątpienie. Gdzie jest Bóg? Dlaczego na to pozwala? Czy zapomniał o nas? Wtedy najbardziej tęsknimy za Jego obecnością, ale nie starcza nam sił nawet na to, by się pomodlić. Wszystko stracone. A jednak właśnie wtedy, w najbardziej ponurych ciemnościach naszego zwątpienia, najłatwiej przeoczyć cichą i wierną obecność Pana. Wtedy, kiedy nie ma już żadnej nadziei, On przychodzi i mówi do nas jak do Gedeona: "Pokój z tobą! Nie bój się niczego! Nie umrzesz".

Pan z tobą, dzielny wojowniku! Przestań się bać i uwierz w moc Boga to najnowsza książka o. Józefa Witko, franciszkanina, autora takich książek jak: Nie bój się, wierz tylko!, Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną oraz Uzdrawiającej mocy Ducha Świętego.

Tym razem Ojciec Józef sięga do postaci Gedeona, którego Pan powołał do wielkiego zwycięstwa nad wrogami Izraela i obdarzył wieloma błogosławieństwami. Gedeon, najmłodszy syn z ubogiej rodziny, niespodziewanie dla siebie samego stał się wielkim wojownikiem, bohaterem i duchowym przywódcą swego ludu - a wszystko to dzięki temu, że zaufał Bogu i uwierzył w to, co - po ludzku - wydawało się niemożliwe. A jednak jego droga do pełnego zawierzenia Panu była długa i bolesna.

My także niekiedy tracimy rozeznanie we własnym życiu, nie jesteśmy pewni, do czego Bóg nas powołuje, czujemy się zagubieni - a nawet obawiamy się modlić, niepewni, czy jesteśmy gotowi na zmiany, których może dokonać w naszym życiu Boża moc. Tymczasem wystarczy poddać się miłości Ducha Świętego. Jak to uczynić? Ojciec Witko, obficie czerpiąc z piękna opowieści Starego Testamentu, przedstawia całą galerię postaci, które Bóg prowadził do większej wiary. Historie Hagar, Jozuego, Estery, Daniela uczą nas, jak rozpoznawać działanie Bożej mocy w naszym życiu i przekonują, że Bóg nie opuszcza nigdy swoich dzieci.

Oprócz rozważań oraz modlitw zaczerpniętych z tradycji biblijnej w książce o. Witki jak zwykle znajdziemy także świadectwa osób, które doznały uzdrowienia oraz duchowej przemiany dzięki łasce Ducha Świętego.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/146

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/146

Tomek | 2014-06-01
Przeczytana: 31 maja 2014

Ojciec Józef Witko po raz kolejny na przykładzie historii biblijnych Starego Testamentu m in Gedeona pokazuje, że mimo cierpień i bólu, trudnych sytuacji on jest z nami, przychodzi do tych co myślą, że są słabi i nieważni tak jak Gedeon, który był z najmniej znaczącego rodu Izraela. Jednak Bóg wybiera Gedeona i daje mu obietnice nie możliwą po ludzku do spełniania, że on wybawi lud od potężniejszych Amalekitów, jeśli zaufa Jemu a nie będzie liczyć na siebie i skupiał się na problemach, ale na Bogu. Gedeon ufa Bogu i odnosi zwycięstwo a On pokazuje, że dopiero jak z kliku tysięcy żołnierzy Izraela zostaje 300 ufnych to następuje zwycięstwo. Pokazuje, że tam gdzie znika ufność i zamykamy się w naszych przyzwyczajeniach, cierpieniach i zranieniach, jeśli nie podejmujemy walki tylko uciekamy to wtedy odnosimy porażkę Powinniśmy ufać Bogu i działać iść tam gdzie wydaje w ludzkim mniemaniu, że przegramy tam właśnie zadziała Bóg, stanie się cud. Ojciec Witko jednak nie skupia się...

Rafał | 2011-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Jednym słowem: rewelacja!

A tylko dzięki Pismu Świętemu...

Sdz 6, 12

Paulina | 2012-07-05
Przeczytana: 05 stycznia 2011

bardzo dobra książka na dzisiejsze czasy

Meredith | 2016-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2016

Jak dla mnie, pięknie przekazane przesłania Boga. Dawno tak słowa książki nie pomogły mi w dzisiejszym życiu. Nic tak nie napawa mnie strachem jak wizyta u dentysty. Możecie się śmiać, ale po wypowiedzeniu słów o przegonieniu lęku, natychmiast wizyta i wyrywanie dwóch zębów, okazało się zbawieniem a nie strachem i po wszystkim chciało mi się płakać ze szczęścia. No i obrazy jakie są ukazane w książce bardzo mi ukazują obecne czasy mimo iż nie zgadzam się tak w 100% we wszystkim. Warto było ja przeczytać :)

Wilczyca_z_Gubbio | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016