Freja z siedmiu wysp

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Freya of the Seven Isles
przygodowa
Karolina

Na jednej z wysp położonych w Holenderskich Indiach Wschodnich mieszka duński kupiec Nelson (Nielsen) wraz z córką Freją. O jej względy zabiegają angielski kapitan brygu, Jasper Allen oraz oficer holenderskiej marynarki wojennej, Heemskirk. Freja postanawia uciec z Jasperem.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: skan

tivrusky | 2016-11-05
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2016
Przeczytana: 05 listopada 2016

Jest w Don Kichocie taka niesamowita scena, w której pewna piękna dziewczyna, nie mogąc nikogo pokochać, wybiera pasterskie życie w górach, z dala od ludzi, z dala od zalotników, których ma już dość. Ale nie znajduje tam ucieczki - bo i w pasterce swe spojrzenia i serca lokują kolejni młodzieńcy. Problem w tym tylko, że ona nikogo nie chce. Więc rodzą się miłości nieszczęśliwe, miłosne obłędy, urażone dumy, nikczemności jakieś wychodzą wierzch, a po okolicy, niby mity krążą opowieści o pożeraczce młodzieńczych serc, do kolejnych tragedii doprowadzającej. Ale czy to zbrodnia, nie odwzajemniać uczuć tych co nas kochają?

Freja z siedmiu wysp to córka duńskiego przedstawiciela handlowego Nelsona (czy też Nielsena), żona zmarła mu prędko, sam z córką został, a ona, promyk radości na tropikalnej wyspie, znienacka stała się dorosłą i piękną kobietą, czego stary ojciec zdawał się nie zauważać (zresztą jego naiwność i krótkowzroczność czynią go wręcz postacią KOMICZNĄ!). Gdy więc wokół...

jussi777 | 2017-02-22
Pavvvel | 2017-01-11