Scarlet

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Wydawnictwo: Da Capo
Scarlet
Karolina

Osiemnastoletnia Cassie Thornton na pokładzie "Queen Mary" wyrusza do Anglii na poszukiwanie swej matki - tajemniczej Scarlet Pengally, która porzuciła ją przed laty. Poszukiwania prowadzą do rodzinnej posiadłości Pengallych - siedliska tragicznej miłości i ponurej zemsty, która prześladowała rodzinę od pokoleń.

źródło opisu: antykwariat waw.pl

źródło okładki: antykwariat waw.pl

elenkaa | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Zupełnie nie rozumiem aż tak niskiej oceny tej książki, która jest dosyć dobra. Ciekawa jestem, czy nie wzbudziłaby większego zainteresowania, gdyby została wydana ponownie, z lepszą okładką i przez bardziej znane wydawnictwo.

Jest wielka, mroczna tajemnica z przeszłości, wielki, zaniedbany dom jak w horrorze i trochę szalona kobieta. Początek i koniec według mnie były ciekawe, niestety środek trochę nie bardzo. Trochę mi się dłużyło oczekiwanie na rozwiązanie zagadki, której zaczęłam się domyślać trochę przed końcem książki. Ale zagadka i tak ciekawa.

Inger | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Książka, do której wróciłam po latach. Wielu latach :) Pozostała taką, jaką ją zapamiętałam: do przeczytania "na raz" - jak już zaczniesz, nie przestajesz czytać dopóty, dopóki nie zobaczysz ostatniej kropki. A wtedy pojawia się uczucie niedosytu i pytanie: "Jak to? Już koniec?" Historia mroczna, pełna tajemnic i namiętności: miłości, nienawiści i opętańczej żądzy zemsty. Czysta gotycka powieść grozy. Polecam.

Layla | 2016-02-10
Przeczytana: 07 lutego 2016

Jeżeli oceniłabym książkę niżej niż na 'dobrą', to tylko ze względu, że prawie zasugerowałam się opiniami innych osób.

Fabuła książki wciąga, chce się poznać losy tytułowej Scarlet. Rozczarował mnie jedynie koniec książki, ale nie żałuję że sięgnęłam po ten tytuł.

Angela1638 | 2014-08-09
malva91 | 2014-02-09