Droga bez Powrotu Z Prus Wschodnich na Syberie 1944-1949

Wydawnictwo: L&L
83-88595-53-9
łagry, sybir
masaii

Podporucznik Fritz Blankenhorn miał 22 lata, gdy prosto ze szkoły oficerskiej trafił na front w Prusach Wschodnich, gdzieś na granicy z Polską. Były to ostatnie dni września 1944 roku. W styczniu 1945 zaczął się odwrót i rozpaczliwe próby wydostania się z rosyjskiego okrążenia. 9 kwietnia rozpoczęła się ponad czteroletnia niewola. Ta książka to przejmująca relacja o życiu w niej: od obozu w Majewce koło Czerniachowska, poprzez Jełabugę nad Kamą, aż do kopalni węgla na dalekiej Syberii. Lata niewoli ukazuje Fritz bez emocji, ale szczegółowy zapis obozowego życia, morderczej pracy przy spławie drewna czy w kopalniach jest przerażająco realistyczny.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.petlaczasu.pl/droga-bez-po