Mumie Starożytni Egipcjanie w nowym świetle

Conversations with Mummies
83-7319-218-2
popularnonaukowa
Nela

Starożytni Egipcjanie przemawiają dziś do nas z zaświatów w sposób, jakiego nigdy nie mogliby sobie wyobrazić. Dzięki nowoczesnym technikom medycznym uczeni potrafią dziś zajrzeć pod liczące 3000 lat lniane całuny, aby obejrzeć ukryte pod nimi kruche szczątki ludzkie nie narażając ich na uszkodzenie. Spotkajcie się ze starożytnymi Egipcjanami- od faraonów po zwykłych robotników- i pozwólcie by opowiedzieli wam i swoim życiu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.empik.com/mumie-david-rosalie,51189,ksiazka-p