Krucjata Churchilla. Brytyjska Inwazja na Rosję 1918-1920

Churchill's crusade
978-83-11-11030-4
historia
Krzysiek W

Książka odnosi się do mało obecnie znanej interwencji państw Ententy w wojnę domową w Rosji. Autor przedstawia Churchilla jako głównego inspiratora tej akcji. Jego głównym przeciwnikiem w tym działaniu był ówczesny premier Wielkiej Brytanii Lloyd George. Anglia miała wtedy za sobą cztery lata uciążliwej wojny i premier uważał, że to wystarczy... Wojska angielskie oraz Royal Navy brały udział w działaniach na północy - Murmańsk i Archangielsk, na południu u wybrzeży Morza Czarnego oraz na Dalekim Wschodzie. Autor opisuje te działania obiektywnie, wykazując się przy tym dużą wiedzą na ich temat.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks1065262.html#wiecej

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks1065262.html#wiecej

rasilio | 2015-01-02
Na półkach: Szafa 3a, Przeczytane

Bardzo szczegółowe opisy zmagań sił "zachodnich" na 2 rzędnych odcinkach sowieckiej rewolucji gł Archangielsk i Azja. Opisy poczynań dowódców, polityków itp. Ciekawostka dla zainteresowanych dlaczego Imperium Brytyjskiemu nie udało się pomóc Białym w rozbiciu kilkudziesięciu tysięcy krasnoarmiejców.

haraldsson | 2015-11-22
jacek772 | 2015-11-01