Okładka książki Wybrańcy losu

Wybrańcy losu

Autor:
Cykl: Akademia mroku (tom 1)
tłumaczenie
Kinga Kwaterska
Secret Lives
wydawnictwo
MAK Verlag
typ
papier
TalaZ
6,92 (617 ocen i 73 opinie)

Opis książki

Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa. Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani - grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach? Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić. Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną.

źródło opisu: MAK Verlag, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Dori | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę plus intrygujący bohaterowie. Jedna z najlepszych książek fantastycznych, jakie miałam możliwość ostatnio przeczytać! Trudno było mi się od niej oderwać. Już nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po drugi tom.

kasandra_85 | 2011-06-27
Przeczytana: czerwiec 2011

WampirkaJustynka | 2012-04-08

„Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym”.
Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdo­podobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa.
Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani – grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach?
Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić…
„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną”

Shiro | 2014-04-17
Na półkach: Pożyczone, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

" Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną."

Cassie Bell trafia do elitarnej akademii, która jest pełna od bogatych dzieciaków i dostała się tam tylko dzięki kasie. Ale Cassandra ma za sobą burzliwą przeszłość i gdyby nie stypendium, nigdy by się tam nie znalazła. Już pierwszego dnia wiedziała, że Akademia Darke'a skrywa jakiś mroczny sekret. A tym bardziej grupka najbogatszych osób, którzy są nazywani Wybranymi.

"Akademia Mroku"? Czerwone oczy na okładce? Pierwsze skojarzenie to wampiry. Ale jak widać bardzo się myliłam. Po pierwszej części tej serii trudno mi ocenić jest tą książkę, bo na razie nic nie jest wyjaśnione. Aczkolwiek książka nie była zła. Spotkałam się w niej z nieznanym mi dotąd motywem nadprzyrodzonej istoty (nie wiem jak inaczej mam to nazwać na razie).

Książka jest bardzo lekko napisana, więc czytanie jej zajeło mi naprawdę niewiele czasu. Moja ocena to 7/10

NathalieRoss | 2013-08-29

Większość historii paranormalnych opiera się na właścicielach kłów lub wysysaniu czegoś z kogoś. Ostatnio zaczęto je łączyć ze szkołami i specjalnymi akademiami. Najpierw “Akademia wampirów” Richelle Mead, potem rożne historie ze “Zmierzchem” i “Pamiętnikami wampirów”, aż w końcu seria opowiadająca o “Akademii mroku” autorstwa Gabrielle Poole. Niedawno przeczytałam pierwszy tom - “Wybrańców losu” i szczerze mówiąc, już po pierwszych stronach wyrobiłam sobie zdanie o całej książce i nie myliłam się.

Akademia to miejsce pełne osób bogatych i rozwydrzonych. Ci mili i uczynni to wyjątki wykorzystywane przez innych, więc i one próbują się wybić z szarej strefy. Są jednak tacy, którzy wysoka pozycję mają już zagwarantowaną - tzw. Wybrani. Są szkolną elitą, pozostającą w bezpośrednim kontakcie z dyrektorem szkoły, wolno im na wszystko i nikt nie może im się postawić. Dopóki w szkole nie zjawia się uczennica ze stypendium, Cassandra Bell, do czego nikt nie jest przyzwyczajony. Ona sama też ni...

Nicole | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Chciałam zacząć czytać tą książkę, już od kilku miesięcy. Zawsze ją odkładałam, myśląc że to kolejna książka o wampirach która prawdopodobnie mnie nie zachwyci. Myliłam się. Książka od pierwszego rozdziału zaciekawiła mnie. Główna bohaterka Cassi jest bardzo barwną postacią. Jest uparta, ciekawa, miła i trochę zbyt ufna , prawdo podobnie dlatego również popada w kłopoty.
W książce można znaleźć wszystko czego szuka zwykła nastolatka. Oderwanie od codzienność, miłość, tajemnice i.. przystojnych chłopców:)
Polecam:)

Camilla | 2013-07-26
Na półkach: Posiadam ღ, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka jest mroczną powieścią nawet wciągającą, to miłe po moich ostatnich nietrafionych wyborach. Czyta się ją przyjemnie, a ze względu że jest napisana dużą czcionką czyta się ją błyskawicznie w pewnych momentach nawet z lekkim dreszczykiem. Jest w niej podobieństwo do powieści "Wybrani"C.J. Daugherty oraz do "Intruza" Stephenie Meyer.
Z całą pewnością sięgnę po kolejną część trylogii która już czeka na półce.

Monika | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Z "Akademią Mroku" spotkałam się po raz pierwszy, po wypożyczeniu drugiej części. Musiałam zrobić małą "wymianę" na pierwszą, ale drugą postaram się również przeczytać :).

Nie wiem dlaczego, ale sam tytuł, jak i okładka skojarzyły mi się z wampirami. Tak było do momentu, gdy wszystko zostało wyjaśnione. Jestem mile zaskoczona, że pojawiło się coś innego, świeżego.

Książka sama w sobie nie jest zła, aczkolwiek dobra też nie jest. Podobała mi się jako całość, ale poszczególne elementy już niekoniecznie. Irytowała mnie główna bohaterka- Cassie, chociaż czasami można było ją polubić.

Oczywiście minusem jest praktycznie brak scen miłosnych. Okej, jest, na samym końcu, ale ta jedna scenka nie zrewanżuje setki poprzednich stron.

Ogółem oceniam książkę na dobrą, polecam.

Truskawka | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Nie mogę się nadziwić jak wiele "Akademia Mroku" i "Wybrani" mają ze soba wspólnego...

Tristezza | 2011-12-31
Przeczytana: 20 grudnia 2011

„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać wybraną”

„Wybrańcy losu” są pierwszą części serii „Akademia mroku” autorstwa Gabrielli Poole, opowiadającej o grupie, zwanej Wybranymi. Sam tytuł nie zachęca do zapoznania się z książką, a po przeczytaniu opisu ma się wrażenie, że to wszystko już było. Okładka utrzymana w odcieniach różu i fioletu oraz czerwone błyszczące oczy, również mogą zaginąć w tłumie. Jednak mnie coś do tej serii przyciągało i tak oto w pewnym momencie nadarzyła się okazja do przeczytania tej książki oraz zapoznania się z historią nastolatków uczęszczających do elitarnej i tajemniczej szkoły.

Cassie Bell trafia do elitarnej akademii, która co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta. Wśród bogatych i pięknych uczniów, jako stypendystka czuje się jak odmieniec, od początku uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Postanawia dowiedzieć się czegoś o szkole i o grupce uprzywilejowanych studentów, Wybranych, którzy strzegą wielu mrocznych sekretów. Niewiedza jest dla ni...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku