Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Akademia Mroku. Wybrańcy losu.

Akademia Mroku. Wybrańcy losu.

Autor:
MAK Verlag
typ
papier
tala1986
6.91 (522 ocen i 68 opinii)

Opis książki

Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa. Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani - grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach? Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić. Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną.

źródło opisu: MAK Verlag, 2011

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kasandra_85 | 2011-06-27
Przeczytana: czerwiec 2011

Dori | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę plus intrygujący bohaterowie. Jedna z najlepszych książek fantastycznych, jakie miałam możliwość ostatnio przeczytać! Trudno było mi się od niej oderwać. Już nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po drugi tom.

WampirkaJustynka | 2012-04-08

„Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym”.
Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdo­podobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa.
Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani – grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach?
Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić…
„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną”

Tristezza | 2011-12-31
Przeczytana: 20 grudnia 2011

„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać wybraną”

„Wybrańcy losu” są pierwszą części serii „Akademia mroku” autorstwa Gabrielli Poole, opowiadającej o grupie, zwanej Wybranymi. Sam tytuł nie zachęca do zapoznania się z książką, a po przeczytaniu opisu ma się wrażenie, że to wszystko już było. Okładka utrzymana w odcieniach różu i fioletu oraz czerwone błyszczące oczy, również mogą zaginąć w tłumie. Jednak mnie coś do tej serii przyciągało i tak oto w pewnym momencie nadarzyła się okazja do przeczytania tej książki oraz zapoznania się z historią nastolatków uczęszczających do elitarnej i tajemniczej szkoły.

Cassie Bell trafia do elitarnej akademii, która co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta. Wśród bogatych i pięknych uczniów, jako stypendystka czuje się jak odmieniec, od początku uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Postanawia dowiedzieć się czegoś o szkole i o grupce uprzywilejowanych studentów, Wybranych, którzy strzegą wielu mrocznych sekretów. Niewiedza jest dla ni...

NathalieRoss | 2013-08-29

Większość historii paranormalnych opiera się na właścicielach kłów lub wysysaniu czegoś z kogoś. Ostatnio zaczęto je łączyć ze szkołami i specjalnymi akademiami. Najpierw “Akademia wampirów” Richelle Mead, potem rożne historie ze “Zmierzchem” i “Pamiętnikami wampirów”, aż w końcu seria opowiadająca o “Akademii mroku” autorstwa Gabrielle Poole. Niedawno przeczytałam pierwszy tom - “Wybrańców losu” i szczerze mówiąc, już po pierwszych stronach wyrobiłam sobie zdanie o całej książce i nie myliłam się.

Akademia to miejsce pełne osób bogatych i rozwydrzonych. Ci mili i uczynni to wyjątki wykorzystywane przez innych, więc i one próbują się wybić z szarej strefy. Są jednak tacy, którzy wysoka pozycję mają już zagwarantowaną - tzw. Wybrani. Są szkolną elitą, pozostającą w bezpośrednim kontakcie z dyrektorem szkoły, wolno im na wszystko i nikt nie może im się postawić. Dopóki w szkole nie zjawia się uczennica ze stypendium, Cassandra Bell, do czego nikt nie jest przyzwyczajony. Ona sama też ni...

Nicole | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Chciałam zacząć czytać tą książkę, już od kilku miesięcy. Zawsze ją odkładałam, myśląc że to kolejna książka o wampirach która prawdopodobnie mnie nie zachwyci. Myliłam się. Książka od pierwszego rozdziału zaciekawiła mnie. Główna bohaterka Cassi jest bardzo barwną postacią. Jest uparta, ciekawa, miła i trochę zbyt ufna , prawdo podobnie dlatego również popada w kłopoty.
W książce można znaleźć wszystko czego szuka zwykła nastolatka. Oderwanie od codzienność, miłość, tajemnice i.. przystojnych chłopców:)
Polecam:)

Camilla | 2013-07-26
Na półkach: Posiadam ღ, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka jest mroczną powieścią nawet wciągającą, to miłe po moich ostatnich nietrafionych wyborach. Czyta się ją przyjemnie, a ze względu że jest napisana dużą czcionką czyta się ją błyskawicznie w pewnych momentach nawet z lekkim dreszczykiem. Jest w niej podobieństwo do powieści "Wybrani"C.J. Daugherty oraz do "Intruza" Stephenie Meyer.
Z całą pewnością sięgnę po kolejną część trylogii która już czeka na półce.

Shiro | 2014-04-17
Na półkach: Pożyczone, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

" Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną."

Cassie Bell trafia do elitarnej akademii, która jest pełna od bogatych dzieciaków i dostała się tam tylko dzięki kasie. Ale Cassandra ma za sobą burzliwą przeszłość i gdyby nie stypendium, nigdy by się tam nie znalazła. Już pierwszego dnia wiedziała, że Akademia Darke'a skrywa jakiś mroczny sekret. A tym bardziej grupka najbogatszych osób, którzy są nazywani Wybranymi.

"Akademia Mroku"? Czerwone oczy na okładce? Pierwsze skojarzenie to wampiry. Ale jak widać bardzo się myliłam. Po pierwszej części tej serii trudno mi ocenić jest tą książkę, bo na razie nic nie jest wyjaśnione. Aczkolwiek książka nie była zła. Spotkałam się w niej z nieznanym mi dotąd motywem nadprzyrodzonej istoty (nie wiem jak inaczej mam to nazwać na razie).

Książka jest bardzo lekko napisana, więc czytanie jej zajeło mi naprawdę niewiele czasu. Moja ocena to 7/10

konto_usuniete | 2011-06-11

Przy dobrym wczytaniu się w lekturę wszystko wydaje się być dosyć przewidywalne i z pewnością może to przeszkadzać osobom, które wymagają od lektury niesamowitych emocji i bardzo ambitnej fabuły. Tutaj takie czegoś nie zaznacie. Niemalże każdy element układanki pojawił się już wcześniej w tego typu powieściach, a i język, którym posługuje się autorka, pozostawia wiele do życzenia. Mimo to chciałabym polecić "Wybrańców losu" osobom lubującym się w tego typu tematyce , a także wszystkim tym, którzy mają ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat tajemnic kryjących się za murami Akademii Mroku. Mimo, że jest to średniej jakości powieść dla młodzieży, to a nóż widelec przypadnie komuś do gustu.

Całość recenzji znajduje się na:
[http://recenzje-leny.blogspot.com/2011/06/gabriella-poole-akademia-mroku-wybrancy_10.html]

Truskawka | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Nie mogę się nadziwić jak wiele "Akademia Mroku" i "Wybrani" mają ze soba wspólnego...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica