Реквием
Achmatowa, poezja rosyjska
poezja
wwgnika

Wiersze Anny Achmatowej. Przełożyli Seweryn Pollak i Eugenia Siemaszkiewicz.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Justyna | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Wiersze ziejące niesamowitym smutkiem, oddające okropność wojny, bezdusznych żołnierzy i zagłady Leningradu. Obraz kobiet, w tym samej Achmatowej, wystających w kolejkach, aby zobaczyć własne dziecko przebywające w więzieniu... Wyczekiwanie śmierci i przyjmowanie jej jak wybawienia, jak starego przyjaciela, bo tylko w śmierci można zaznać spokoju, zapomnieć o tym, co zostawiamy po sobie na Ziemi. Niezwykle wzruszające.

Roman Dłużniewski | 2017-01-06

Anna Achmatowa. Poetka wyklęta. A jej wiersze ? Są jak igły. Wbijają się w serce i nie można ich usunąć. Z jej poezji bije groza. Groza śmierci, głodu, okrucieństwa. Jej poezja nie pozwala na bycie obojętnym. Koniecznie!!!

meerkat | 2017-04-06
Sylwia | 2016-11-24