Późna Miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Old Love
BethLuisNion

opowiadania: Noc w Brazylii, Jachne i Szmelke, Para, Nadprzyrodzona podróż, Elke i Meir, Przyjęcie w Miami Beach, Dwa śluby i jeden rozwód, Klatka dla szatana, Brat żuczek, Chłopiec zna prawdę, Nie ma przypadków, Nie na szabas; Depozyt bankowy, Zdrajca Izraela, Tanchum, Maszynopis, Potęga ciemności, Autokar

źródło opisu: spis treści

źródło okładki: zdjęcie

Marzenia | 2014-10-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Lubię, a nawet uwielbiam Singera, nawet wtedy gdy pisze, że jej, kobiety, wiek można "poznać po zwiotczałej skórze szyi ...."
Część opowiadań to opisy spotkań z kobietami, tęsknot, pragnień samego autora, dojrzałego już mężczyzny a część to historie związków innych ludzi, nawet homoseksualne, zasłyszane w czasach dzieciństwa.

Niki MissNerd | 2014-07-06
Przeczytana: 2014 rok

Ten nieduży zbiór opowiadań dla dorosłych można podzielić na dwa worki: jeden to historie Żydów przedwojennych, żyjących w wyidealizowanych przez autora realiach dawnej Polski, miłujących prawo, wierzących w Boga, cuda i bajki; drugi to opowieści o Żydach powojennych, błąkających się po świecie, odartych ze złudzeń, borykających się ze starością i chorobami.

Miłość i romans wygląda różnie w różnych realiach, a dybuki i diabły czają się wszędzie.

rozczytanaangelina | 2012-07-10
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka zawierająca bardzo ciekawe opowieści. Każdy następny rozdział opowiada całkiem inną historię najczęściej o miłości, która w ostatniej chwili zostaje spełniona lub rozdzielona łamami czasu.

| 2011-09-12
Przeczytana: 04 lipca 2011