Ani czarne, ani białe?

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320318610
Niemcy, Republika Federalna
Dorota_1988

„Już ponad ćwierć wieku specjalizuję się w problematyce niemieckiej. Bezpośrednio po wojnie pracowałem w Niemczech przez kilka lat. Później często tam jeździłem. Wynikł z tego spory, choć nieco jednostronny dorobek dziennikarski. Jednostronny dlatego, że nie dotyczy ani gospodarki, ani kultury, ani nauki czy techniki. Lecz głównie polityki. Na te książkę składa się wybór reportaży,...

Na te książkę składa się wybór reportaży, publicystyki i komentarzy związanych tematycznie z Republiką Federalną Niemiec. I chociaż obejmuje w zasadzie – zamknięty niejako – trzynastoletni okres rządów koalicji socjal-liberalnej, to jednak został sporządzony według określonego, i to bynajmniej nie chronologicznego, klucza.”
Od autora

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1986