Twoje życie: o życiu, rodzinie, małżeństwie, płciowości, miłości rozmowy z dziewczyną

Wydawnictwo: Hlondianum
83-85203-42-7
poradniki, seksuologia, psychologia
poradniki
sylwka128

Pisząc tę książkę Autorzy pragnęli, aby stała się pomocą w trudnej drodze ku dorosłości. Każdy bowiem młody człowiek– chłopak, dziewczyna – powinni uświadomić sobie swoją rolę, swoje zadania wynikające z fenomenu człowieczeństwa oraz odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale i za innych ludzi, których spotkają w swoim życiu. Autorzy uświadamiają Czytelnikowi, że życie jest wielkim darem ofiarowanym człowiekowi. Jak ono będzie wyglądać, jak zostanie ukształtowane i wykorzystane, zależy od nas samych. W tym aspekcie od postawy każdego dorastającego człowieka już teraz zależy, jak będzie wyglądało przyszłe życie małżeńskie i rodzinne. Od naszych młodzieńczych wyborów już teraz zależy zbudowanie w przyszłości zdrowej i pogodnej wspólnoty życia i miłości. Wśród natłoku pytań o sens życia, dobro i zło, związanych z dojrzewaniem, płciowością, powołaniem, wśród licznych ofert podsuwanych przez współczesną rzeczywistość o. K. Meissner i B. Suszka służą pomocą w dokonywaniu dobrych wyborów i wskazują na najważniejsze źródło odpowiedzi na wszelkie pytania, jakim jest sam Bóg. W Bogu człowiek osiąga pełnię człowieczeństwa, będąc blisko Niego łatwiej ją osiągnąć. Obecnie na rynku wydawniczym ukazuje się wiele pozycji poświęconych rozwojowi i wychowaniu seksualnemu. Liczne z nich budzą kontrowersje i zastrzeżenia. Książka Twoje życie jest propozycją, która i treścią, i nienarzucającą się formą może stanowią ciekawą lekturę dla dorastającej młodzieży oraz pomoc dla rodziców, wychowawców i katechetów podczas rozmów i dyskusji o dorastaniu. Autorzy we Wstępie do książki zamieścili mini bibliografię innych pozycji, z których warto w tej dziedzinie skorzystać.

źródło opisu: z okładki

werka90 | 2013-07-25
Przeczytana: lipiec 2013

Jak dla mnie to trochę trudna do zrozumienia ale widać nie jestem jeszcze na tym poziomie:) ale bardzo mi się podobała i mam zamiar ją jeszcze kilka razy przeczytać:) fajnie że są takie ksiażki. Dziękuje M:)

Ewelina | 2014-10-27
Przeczytana: 08 listopada 2014