Pan Samochodzik i skrytka Tryzuba

Okładka książki Pan Samochodzik i skrytka Tryzuba Sebastian Miernicki
Okładka książki Pan Samochodzik i skrytka Tryzuba
Sebastian Miernicki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 32) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 32)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2000-11-30
2000-11-30
Pan Samochodzik skrytka Tryzuba

Nareszcie coś się zadziało.
Akcja - Bieszczady, super, bardzo miło.
Przenosimy się na pagórki Bieszczad wędrując z wsi do wsi po połoninach śladami Upa.
Resztę proszę doczytać , szkoda zdradzać treść.

Nareszcie coś się zadziało.
Akcja - Bieszczady, super, bardzo miło.
Resztę proszę doczytać , szkoda zdradzać treść.

Jak do tej pory to chyba najlepszy ponienackowy Samochodzik :) Bieszczady, pedagogika-resocjalizacja, harcerze, tajemnica, Batura jr., wspolpracownik-donosiciel, Lesko i Krasiczyn, skalki, no ilez mozna wymagac od kontynuatorow? ;))

1919

Książka raczej dla młodych miłośników historii. Zagadka z czasów około wojennych, w pięknych okolicznościach bieszczadzkiej przyrody. Denerwująca postać Alfreda, reszta ok.

Kolejne przygody Pana Samochodzika, Pawła, a także znów nowego pracownika departamentu - Alfreda Kobyłki!

Książka jak cała reszta serii lekka, fajna i przyjemna. Przygody jak zawsze zwariowane, a sposób działania Pawła wielce fascynujący. Choć w połowie chciałbym posiadać jego umiejętności, zna się na wszystkim i wszystko potrafi zrobić! Pokonać każdego przeciwnika w walce na umysły, a nawet w walce na pięści. Ahhhh....

No ale skończmy żarty, książka warta polecenia. Lubie tą serię dodatkowo za smaczki historyczne zawarte w jej opisach, także polecam poczytać, nie tylko młodzieży;)

Zgrabnie opowiedziana bieszczadzka historia o skarbie. Wciągająca.

Zgrabnie opowiedziana bieszczadzka historia o skarbie. Wciągająca.

Książkę czyta się z dużą przyjemnością. Dobra porcja optymizmu, w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Dla mnie jedna z lepszych kontynuacji przygód Pana Samochodzika. Polecam.

Jako że sam pochodzę z okolic Bieszczadów, a regionalne książki połykam na śniadanie, książkę dopadłem ochoczo i szybko przeczytałem. Nie mam zastrzeżeń, fajnie poruszony temat Bieszczadów, od których często uciekają autorzy, a to tak malowniczy region...

• Pan Samochodzik
  • 2007