Bolek i Lolek Młodzi detektywi i inne opowiadania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "POLSKIE DOBRANOCKI". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Publicat
83-245-0032-4
Anna_R

Książki z serii Polskie dobranocki uczą dzieci, co to jest przyjaźń i jak radzić sobie z przygodą. Są pouczające, pogodne, przyjazne, bez agresji i przemocy. Rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, wspomagają rozwój emocjonalny.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks1056782.html#wiecej

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks1056782.html#wiecej

Bolek i Lolek bawi dzieci już od wielu lat. Bawi, uczy wychowuje, czy to poprzez telewizję, czy jak w tym przypadku na stronach książki.
Wracając do wspomnień przeczytałam tę pozycję mojemu młodszemu bratu. Bardzo się ucieszył, jak zobaczył z czym to przyszłam z biblioteki.
Bolek i Lolek młodzi detektywi składają się z czterech opowieści, m.in.:

Młodzi detektywi - nasi bohaterowie chcą dowiedzieć się kim są wszyscy ludzie zebrani na olimpiadzie, muszą pomóc sportowcom

Droga na olimpiadę - Lolek gubi swojego pupila okazuje się że świnka morska jedzie na olimpiadę wraz z wioślarzami. Bolek i Lolek muszą ją zabrać stamtąd.

Najsilniejszy człowiek świata - kim jest najsilniejszy człowiek świata? Jak ma na imię i dlaczego jest taki silny? Na to pytanie chcą odpowiedzieć koledzy.

Doktor Koala - Bolek i Lolek stają się pomocnikami doktora. Lekarz ku zdziwieniu chłopców ma pełne ręce roboty.

W tytule napisane jest inne opowiadania można to tak dzielić, ponieważ każda część ma swój...

swetee85 | 2016-03-11
Na półkach: Dzieci, Przeczytane