Martynka w samolocie

Wydawnictwo: Papilon
Martine en avion
Martynka, samolot, Rzym, podróż
actagaudi

Kolejny tom opowieści o Martynce, która tym razem wybiera się z mamą i Pufkiem do cioci Romy do Rzymu.

źródło okładki: http://www.empik.com/martynka-w-samolocie-delahaye...»

Ida | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Opowiadanie z Martynką w roli głównej.
Pomoc dla dzieci i rodziców, którzy wybierają się w podróż samolotem. Trochę informacji o tym, co i jak dzieje się na lotnisku, są emocje związane z lotem. Jest też wątek z psem Pufkiem, który podobno również leciał tym samym samolotem, ale ta historia jest bardziej wymyślona niż prawdziwa. :) Ogólnie można przeczytać.
Książka wydana w twardej oprawie, może wydawać się trochę krótka, w porównaniu z czytanymi wcześniej zbiorami ośmiu opowiadań.
Ilustracje nieustająco piękne :)

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

actagaudi | 2011-04-13

Książeczka sympatyczna, jak to opowiastki o Martynce. Zakupiłam ją przed pierwszą wyprawa lotniczą mojej córci i sprawdziła się na medal, zapoznaje małego brzdąca z podróżą samolotem.

Malycielaczek | 2011-07-26

MARTYNKA dużo siędowiaduje