Na Zachód od Wschodu. Literackie i popkulturowe obrazy NRD, PRL i RFN

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Zakład Wydawniczy NOMOS
Na Zachód od Wschodu. Literackie i popkulturowe obrazy NRD, PRL i RFN
PRL, NRD, RFN

Prezentowany tom jest próbą analizy postaw społecznych w Polsce i w Niemczech po zmianach politycznych po roku 1989. Ewa Łepkowska porównuje obraz społeczeństwa polskiego i niemieckiego w literaturze pokolenia autorów urodzonych po roku 1960. Katarzyna Górska zwraca uwagę na kwestię „szoku cywilizacyjnego" związanego ze zmianą ustrojową w Polsce i dawnych Niemczech Wschodnich. Obie prace tworzą interesujący obraz przeobrażeń dawnej wschodnioeuropejskiej mentalności.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/229/p/170

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/na_zachod_od_wschodu.jpg