Ambasador

Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Ambassador
Dorota_1988

Powieść przenosi nas do Paryża początku lat sześćdziesiątych, w środowisko dyplomatów z RPA. Sekretarz ambasady, a następnie sam ambasador nawiązują kolejno romans z tą samą dwudziestoparoletnią dziewczyną, obracającą się w kręgach młodzieżowej subkultury. Cała zmierzająca do tragicznego finału historia to mistrzowskie studium psychologii miłości, proza współczesna o niezaprzeczalnych walorach literackich.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

Edrisan | 2015-01-05
Na półkach: 52/2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Bardzo dobra powieść psychologiczna, Paryż lata 60-te, z klimatem. Prosta historia, narracja niejednowymiarowa, ciekawe postaci. Jest jednak tak napisana, że w trakcie czytania, odczuwa się niepokój, jakby pod powierzchnią toczących się wydarzeń, niby spokojnych rozmów, gotował się wulkan niewypowiedzianych uczuć i emocji i zaraz nastąpi wybuch. I wszystkim bohaterom towarzyszy skrywana rozpacz, która ich wypycha na ulice Paryża i każe im włóczyć się dziwnymi zaułkami bez końca. Powieść o miłości, o pragnieniu miłości i oczywiście o zderzeniu pragnień z rzeczywistością. Bez happy endu, z otwartym zakończeniem. Mam wrażenie, że kiedyś były modne tak pisane historie.

Mela | 2016-03-13
Justyna | 2016-02-25