poradniki
Dorota_1988

W podręczniku zaprezentowano rasy królików użytkowanych na mięso, futerko i wełnę oraz rasy miniaturowe i karłowate, coraz częściej utrzymywane dla przyjemności - w mieszkaniach. Omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące chowu i hodowli kró­lików: ich biologię, genetykę cech użytkowych, wymagania środowiskowe, rozród, wychów i odchów młodych, a także żywienie, ocenę i selekcję, użytkowanie i zdro­wotność. Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców. Jako podręcznik akade­micki ma służyć przede wszystkim studentom wyższych uczelni rolniczych, ale wiedza w niej zawarta może przydać się także hodowcom praktykom oraz wszystkim osobom zainteresowanym tak wszechstronnymi użytkowo zwierzętami, jakimi są króliki.

JAKUB2405 | 2012-01-29