Wiedźmin

Wydawnictwo: Reporter
Wiedźmin, Sapkowski
megiddovl

Skład:
- Droga z której się nie wraca
- Kwestia ceny
- Ziarno prawdy
- Mniejsze zło
- Wiedźmin

tunio | 2014-04-06
Przeczytana: 15 maja 2000

Lekka i przyjemna, odrywa od słodkiej rzeczywistości, w której smoka i trola nie uraczysz, no chyba, że akurat przybrał postać nielubianego sąsiada z przeciwka...

Donna | 2015-04-06

Kto jeszcze nie słyszał o białowłosym Geralcie? Nieważne, czy to dzięki grze komputerowej, filmowi lub książkom. Do przeczytania Ostatniego życzenia namówił mnie brat - ogromny fan prozy Sapkowskiego. Byłam tak sceptycznie nastawiona do polskiej fantastyki, iż odwlekałam lekturę jak najdłużej mogłam i w końcu przyszedł en moment, kiedy zabrakło mi na półce innych powieści do przeczytania. Ostatecznie, pierwszy zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zaliczam do jednych z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać.

Ostatnie życzenie to pierwszy tom opowiadań. Drugi nosi tytuł Miecz przeznaczenia. Dopiero po ich opublikowaniu Sapkowski napisał już zwykłe powieści o wiedźminie Geralcie, rozpoczynając od Krwi Elfów. Książki autora zostały przetłumaczone na wiele języków, otrzymał nagrodę Gemmela.

Ostatnie życzenie, jak przed chwilą wspomniałam, to zbiór opowiadań, które przedstawiają małe urywki z życia Geralta. Jak udało mi się dowiedzieć od brata, będą one odgrywały niemałą...

becia | 2014-04-20

Nigdy nie pociągała mnie fantastyka i nigdy nic takiego nie czytałam. Książeczkę tą mam w domu od jakichś 20-tu paru lat ;). W końcu przeczytałam, zajęło mi to jeden dzień. Czyta się świetnie! Dużo humoru męskiego, takiego rubasznego. Polecam! I na pewno sięgnę po inne książki pana Sapkowskiego a być może i inną fantastykę.

Po zastanowieniu chciałam tylko jeszcze dodać parę zdań. Mianowicie, że obecnie są tony książek o wampirach, czarodziejach itp. Są straszne, magiczne, mroczne. Dla czytelników tych pozycji raczej "Wiedźmina" nie polecam, bo będą rozczarowani albo poczują niedosyt. "Wiedźmin" nie jest mroczny, tu jest raczej "zwyczajne życie i praca" czarodzieja-wiedźmina ;)

sheba | 2011-09-19

wpadłam jak śliwka w kompo(s)t ;)

Domenico | 2012-11-02

Chyba lepsze, niż saga

USAGI | 2014-10-10
Przeczytana: 08 października 2014

Ubóstwiam ową książkę! Autor wprowadza niesamowity klimat, czytając wciągamy się coraz bardziej. Uwielbiam te opisy, oraz to, że każda postać ma tam swój charakter a w szczególności sam wiedźmin. Tutaj (w przeciwieństwie do sagi) to on jest głównym bohaterem, na którym skupiona jest opowieść, dzięki czemu jego charakter jest dokładniej zarysowany, możemy bliżej poznać jego osobowość i styl bycia. Cięte riposty, nawiązania do bajek i różnej maści żarty słowne zdecydowanie umilają nam czytanie, nawet po raz kolejny ;) Zapewne przeczytam ową książkę jeszcze ne raz!

Klucznik | 2015-12-04
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawy zbiór opowiadań. Szczególnie wartym wzmianki jest "Droga z której się nie wraca" – niekanoniczne o... dowiecie się o czym, jak przeczytacie. ;)

- Każdy pętak to wie. Wiedźmini to są tacy czarodzieje, tylko trochę gorsi...
- Gorsi?
- Ano gorsi, bo jaja mają zwiędłe.
- To ja już lepiej pójdę...

Agnieszka | 2012-01-29
Przeczytana: 1997 rok

Pierwsze spotkanie z wiedźminem i co tu mówić - miłość od pierwszego zdania. Przeczytane milion razy :)a może milion jeden? :)

Octopus | 2015-06-18
Przeczytana: 1999 rok

już wtedy zachwyciłam się wiedźmińskim światem