Wiedźmin

Wydawnictwo: Reporter
Wiedźmin, Sapkowski
megiddovl

Skład:
- Droga z której się nie wraca
- Kwestia ceny
- Ziarno prawdy
- Mniejsze zło
- Wiedźmin

tunio | 2014-04-06
Przeczytana: 15 maja 2000

Lekka i przyjemna, odrywa od słodkiej rzeczywistości, w której smoka i trola nie uraczysz, no chyba, że akurat przybrał postać nielubianego sąsiada z przeciwka...

Donna | 2015-04-06

Kto jeszcze nie słyszał o białowłosym Geralcie? Nieważne, czy to dzięki grze komputerowej, filmowi lub książkom. Do przeczytania Ostatniego życzenia namówił mnie brat - ogromny fan prozy Sapkowskiego. Byłam tak sceptycznie nastawiona do polskiej fantastyki, iż odwlekałam lekturę jak najdłużej mogłam i w końcu przyszedł en moment, kiedy zabrakło mi na półce innych powieści do przeczytania. Ostatecznie, pierwszy zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zaliczam do jednych z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać.

Ostatnie życzenie to pierwszy tom opowiadań. Drugi nosi tytuł Miecz przeznaczenia. Dopiero po ich opublikowaniu Sapkowski napisał już zwykłe powieści o wiedźminie Geralcie, rozpoczynając od Krwi Elfów. Książki autora zostały przetłumaczone na wiele języków, otrzymał nagrodę Gemmela.

Ostatnie życzenie, jak przed chwilą wspomniałam, to zbiór opowiadań, które przedstawiają małe urywki z życia Geralta. Jak udało mi się dowiedzieć od brata, będą one odgrywały niemałą...

becia | 2014-04-20

Nigdy nie pociągała mnie fantastyka i nigdy nic takiego nie czytałam. Książeczkę tą mam w domu od jakichś 20-tu paru lat ;). W końcu przeczytałam, zajęło mi to jeden dzień. Czyta się świetnie! Dużo humoru męskiego, takiego rubasznego. Polecam! I na pewno sięgnę po inne książki pana Sapkowskiego a być może i inną fantastykę.

Po zastanowieniu chciałam tylko jeszcze dodać parę zdań. Mianowicie, że obecnie są tony książek o wampirach, czarodziejach itp. Są straszne, magiczne, mroczne. Dla czytelników tych pozycji raczej "Wiedźmina" nie polecam, bo będą rozczarowani albo poczują niedosyt. "Wiedźmin" nie jest mroczny, tu jest raczej "zwyczajne życie i praca" czarodzieja-wiedźmina ;)

sheba | 2011-09-19

wpadłam jak śliwka w kompo(s)t ;)

Domenico | 2012-11-02

Chyba lepsze, niż saga

USAGI | 2014-10-10
Przeczytana: 08 października 2014

Ubóstwiam ową książkę! Autor wprowadza niesamowity klimat, czytając wciągamy się coraz bardziej. Uwielbiam te opisy, oraz to, że każda postać ma tam swój charakter a w szczególności sam wiedźmin. Tutaj (w przeciwieństwie do sagi) to on jest głównym bohaterem, na którym skupiona jest opowieść, dzięki czemu jego charakter jest dokładniej zarysowany, możemy bliżej poznać jego osobowość i styl bycia. Cięte riposty, nawiązania do bajek i różnej maści żarty słowne zdecydowanie umilają nam czytanie, nawet po raz kolejny ;) Zapewne przeczytam ową książkę jeszcze ne raz!

Klucznik | 2015-12-04
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawy zbiór opowiadań. Szczególnie wartym wzmianki jest "Droga z której się nie wraca" – niekanoniczne o... dowiecie się o czym, jak przeczytacie. ;)

- Każdy pętak to wie. Wiedźmini to są tacy czarodzieje, tylko trochę gorsi...
- Gorsi?
- Ano gorsi, bo jaja mają zwiędłe.
- To ja już lepiej pójdę...

Agnieszka | 2012-01-29
Przeczytana: 1997 rok

Pierwsze spotkanie z wiedźminem i co tu mówić - miłość od pierwszego zdania. Przeczytane milion razy :)a może milion jeden? :)

RafaelloZalewski | 2016-10-27

Czy tutaj trzeba jeszcze cokolwiek pisać czy recenzować? Po prostu klasyk, świat stworzony przez Mistrza Sapkowskiego już na dobre wszedł do tzw. kultury masowej, zyskał międzynarodową popularność. Ogromny szacunek, bo stworzenie czegoś takiego w czasach już zamierzchłych, bo tak należy o nich dzisiaj pisać - to jakiś zupełnie inny poziom wyobraźni. Dzisiaj jest łatwiej, świat i świadomość się zmieniły, a mimo to seria o Wiedźminie jest nieśmiertelna. Wątków, krain, postaci jest tak wiele, że nie wystarczyłoby dnia, aby to wszystko jakoś opisać i wyrazić własne zdanie. Może jednym zdaniem lepiej. Bardzo gorąco polecam każdemu, kto ludzi fantastykę!