Chińska Republika Ludowa 1965 - 1970

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Chiny
literatura faktu
takisobiejac

Książka S. Zygi przynosi świetnie udokumentowany, bogaty materiał faktologiczny dotyczący Chin okresu Rewolucji Kulturalnej. Autorowi udało się jasno ukazać genezę, charakter i przebieg zdarzeń Rewolucji Kulturalnej, a co więcej nie poprzestał on na suchym przedstawieniu faktów, lecz dokonał ich wnikliwej analizy i podjął z maksymalną dozą obiektywizmu próbę wyjaśnienia obserwowanych zjawisk. S. Zyga omówienie okresu Rewolucji Kulturalnej podbudował rozdziałami sięgającymi do historii początków Komunistycznej Partii Chin, walk wyzwoleńczych, Wielkiego Marszu, zwycięstwa rewolucyjnej armii i powstania Chińskiej Republiki Ludowej, osadzając opisywane wydarzenia w historycznych, gospodarczych i kulturowych realiach Chin współczesnych.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1971

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-04-13
sisi13087 | 2015-02-14