Akenfield. Portret wsi angielskiej

Akenfield: Portrait of an English Village
Anglia, Wielka Brytania
literatura faktu
takisobiejac

Książkę tę można nazwać pasjonująca powieścią - ale też i dokładną monografią wioski. Autor spisując to, co opowiedzieli mu ludzie, dodając trochę suchych uczciwych monograficznych opisów domów, dróg, krajobrazu, załączywszy wreszcie parę danych statystycznych - stworzył dzieło pasjonujące. Pomysł prosty - siąść i zacząć robić monografię swojej wsi, pytać ludzi starych i młodych o ich życie, o to, jak się czują wśród zmienionej rzeczywistości. Opisać, jak biegły, a jak teraz biegną strumienie. Opisać, co stało się z domami, jakie są te nowe. Pytać, notować. Nic więcej. Niby proste.
[Ernest Bryll]

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-04-13
Na półkach: Europa, Przeczytane, Posiadam