Podróż do tyłu

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-7574-376-0
Casthaluth

Kiedy upłynie czas „Od nowiu do pełni”, rozpoczyna się „Podróż do tyłu” Przed laty, za czasów Rudolfa II Habsburga, na praskiej Złotej Uliczce narodził się Herbert Niemiec. Ożywiła go magia, wypełniły wspomnienia jego stwórcy, Bernharda von Rövershagena. Posłuchajcie opowieści o zmartwychwstałym „bracie” alchemika, który zapragnął wolności i wyruszył szukać własnego przeznaczenia w świecie,...

Kiedy upłynie czas „Od nowiu do pełni”, rozpoczyna się „Podróż do tyłu”

Posłuchajcie opowieści o zmartwychwstałym „bracie” alchemika, który zapragnął wolności i wyruszył szukać własnego przeznaczenia w świecie, gdzie nadprzyrodzone przenika rzeczywistość.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

Canis | 2015-08-27
Przeczytana: 15 lipca 2015

Główny bohater, Herbert, mimo podeszłego wieku zachowuje się jak dziecko. A w dodatku jak "dobry wujek" - radzi wszystkim, jak mają żyć, a nie ma o tym pojęcia. Różne opowiadania, zupełnie niewciągające, ciężko w ogóle opowiedzieć, o czym ta książka była... Gdy czytałam dialogi Bernarda miałam ochotę skręcić mu kark.
Wynudziłam się za wszystkie czasy.

Kitelek Zaklika | 2012-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2012r.
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Jedno jest pewne: w „Podróży do tyłu” nie znajdziecie wielkich bitew, księżniczek na wieży, potężnych władców i smoków trójgłowych, a zwykłych ludzi i ich problemy oraz znane każdemu z nas uczucia – miłość, nienawiść, zazdrość, gniew – które okazują się być potężniejsze od wszelkich czarnoksięskich zaklęć. I szkoda tylko, że wizyta w tym magicznie zwyczajnym świecie bardzo szybko się kończy. Ufam jednak autorce i wiem, że nawet jeśli nie dane nam będzie poznać kolejnych historii z udziałem Bernharda i Herberta, z przyjemnością odwiedzę inne stworzone przez nią światy.

opiet | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

I "Od nowiu do pełni" i "Podróż do tyłu" czytało się bardzo dobrze, ale coś w książkach Pani Hanny jest nie tak. Niby wciąga, niby chce się czytać dalej i niby pozostaje w pamięci, ale ogólny obraz i wrażenie są przeciętne.

Jordanek | 2011-08-02

Ciekawie rozwinięte i zakończone motywy z poprzedniej części. Aż się chwilę zastanowiłem nad wyborem mojej własnej życiowej drogi:)

Maciej Grabarczyk | 2011-09-17

Michał | 2015-07-19
    Od nowiu do pełni
    Hanna Fronczak
    Nawiedziny
    Andrzej W. Sawicki, Hanna Fronczak, Krzysztof Baranowski, Anna Zgierun-Łacina,...
    Do diabła z bogiem
    Hanna Fronczak, Dawid Juraszek, Paweł Ciećwierz, Joanna Maciejewska, Stanisław T...