Londonistan. Jak Wielka Brytania stworzyła państwo terroru

Tłumaczenie: Maciej Świerkocki
Wydawnictwo: Sprawy Polityczne
Londonistan. How Britain is creating a terror state within
Kreciolka

Bez cienia przesady można powiedzieć, że była to najważniejsza polityczna książka na Wyspach od wielu lat. Kraj, poruszony informacją o krwawych zamachach, do jakich doszło w Londynie w lipcu 2005 z trudem przyjmował do wiadomości, że nie dokonali jej anonimowi „obcy”; ale młodzi ludzie, urodzeni, wychowani i wykształceni w Wielkiej Brytanii. Zamachy były jaskrawym dowodem na to, że idea społeczeństwa wielokulturowego, przyświecająca polityce kolejnych brytyjskich rządów wobec imigrantów wyznających islam ostatecznie poniosła fiasko.

„Londonistan” to miejsce gdzie wszelkie radykalne ruchy islamskie znalazły swoje schronienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Sprawy Polityczne, 2010

źródło okładki: empik.com

ems | 2012-01-05
Przeczytana: 2010 rok

'Najważniejsza polityczna książka na Wyspach'? Bez przesady. Mogła być to ciekawa analiza radykalizacji muzułmańskich mieszkańców Londynu, a wyszło coś histerycznego. Bo jak dowodzi autorka, nazywana przez prasę angielską 'Mad Melanie', wszystkiemu winny jest europejski antysemityzm. I propalestynizm. Nie polecam. Wbrew zachęcającej 'oficjalnej recenzji' imho słaba, i b. tendencyjna książka.

Sahara9 | 2012-02-10

To książka przede wszystkim o tchórzostwie i konformiźmie władzy,
o zagubieniu intelektualnym i rozkładzie moralnym zachodnich społeczeństw. Wreszcie, to również książka o pułapce demokracji,którą ubrano w prawa wolnego rynku i wystawiono na sprzedaż.Demokracja to już nie idea, to zaledwie towar.
Temat ważny i na czasie, szokujące fakty, niestety książka trochę przegadana.

RFR08 | 2016-02-28
Na półkach: 2016, Przeczytane