Nad Odrą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Geograficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WSiP
83-02-03128-3
Odra, Dolny Śląsk
takisobiejac

Ziemie nadodrzańskie to niemal w całości tereny odzyskane po drugiej wojnie światowej. W okresie 40-lecia dokonały się tu olbrzymie przemiany społeczne i gospodarcze. Tym ziemiom i Odrze, jako głównej osi gospodarczej wielkiego regionu poświęcona jest praca Włodzimierza Koszarskiego "Nad Odrą". Odra jest drugą po Wiśle rzeką Polski, ale pod względem znaczenia gospodarczego zajmuje czołową pozycję. Wędrując z brzegiem rzeki odwiedzamy ważniejsze miejscowości, zapoznajemy się z ich historią i gospodarką.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Miss_Joker | 2013-02-16
Przeczytana: listopad 2007