Czyste szaleństwo

Wydawnictwo: Znak Literanova
Shakespeare's champion
Lily Bard
patsy

Kiedy zauważyłam mężczyznę leżącego na ławeczce, byłam zupełnie sama. Nawet przez chwilę nie myślałam, że śpi. Nie spałby przecież ze sztangą na gardle. Jego ręce niezdarnie zwisały po bokach, miał rozkraczone nogi. Początkowo Lily sądzi, że zdarzył się wypadek. Jednak wkrótce okazuje się, że to trzecia „przypadkowa” śmierć... Lily wolałaby się nie angażować, ale jako sprzątaczka ma dostęp do...

Kiedy zauważyłam mężczyznę leżącego na ławeczce, byłam zupełnie sama.

Lily wolałaby się nie angażować, ale jako sprzątaczka ma dostęp do tajemnic, których nigdy nie pozna policja. Jest jeszcze jeden problem: długowłosy mężczyzna, który pojawia się wszędzie tam gdzie Lily i budzi w niej zdecydowanie nieczyste pragnienia.

Książki Charlaine Harris sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy. To pierwsza autorka, której siedem książek równocześnie znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa”. W nowej serii Harris przedstawia Lily Bard, młodą wielbicielkę siłowni i karate, która skrywa mroczną tajemnicę i rozwiązuje zagadki kryminalne.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

ZARAZA | 2013-09-17
Przeczytana: wrzesień 2013

Druga opowieść o Lily Bard to niezbyt zachwycający i powalający na kolana kryminał (nawet nie do końca taki kryminał, ale ma trochę więcej kryminału w sobie niż pierwsza część), ale to powieść całkiem przyjemna, którą szybko się czyta i po jakimś czasie zapomina.

lkkolo | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jak pierwsza część przygód Lily tak i druga mnie wciągnęła. Dużo zagadek, dziwnych i często przerażających zdarzeń i tajemniczych postaci, w tym nowa bardzo pociągająca postać;-)
Przeszłość Lily w tej części także daje o sobie znać, a do głosu dochodzi również jej niezwykły temperament i niezależność.
Niespodziewanie wydarzenia i tajemnice, które, tak jak to powinno być w dobrym kriminale, rozwiązują się dopiero na końcu.

SpinamSię | 2014-05-31

Wszystkie książki o Lili Bard są ciekawe, przyjemne, nieodprężające, mimo ich wad. Polecam ;-)

Magdalena | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Zarówno poprzednia część, jak i ta nie porwały mnie, nie zaciekawiły. Książki Charlaine Harris są napisane w jakiś specyficzny sposób, który mnie nudzi i nie mam ochoty ich kończyć ani brać się za następną część.

książek: 2025
Miśkaa | 2014-07-24

Ciekawa, przyjemna, taka dla odprężenia.

Inka | 2012-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Niedawno miałam okazję przeczytać pierwszą część z cyklu kryminalnych powieści o Lily Bard - "Czystą jak łzę" Charlaine Harris. Książka bardzo mi się spodobała, dlatego też postanowiłam sięgnąć po kolejną opowieść o przygodach sprzątaczki w Shakespeare. Tym razem Lily ma do rozwiązania szalenie trudną zagadkę. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy znajduje przygniecionego sztangą Dela Packarda. Kobieta jest pewna, że mężczyzna nie mógł zabić się sam. Intuicja podpowiada jej, że gdzieś w Shakespeare czai się morderca Dela. Wszystko usiłuje powiązać z dwoma wcześniejszymi morderstwami, które zdarzyły się w podobnym czasie oraz dwiema nowymi osobami, które pojawiły się w mieście. Na dodatek jeden z pracodawców Lily zaczyna dziwnie zachowywać się w jej obecności, a w kościele "dla czarnych" wybucha bomba. Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy Lily po raz kolejny uda się rozwiązać zagadkę?

"Czyste szaleństwo" wydaje mi się dość nierealną powieścią kryminalną. Potrafię wyobrazić sobie...

Klaudyna Maciąg | 2011-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2011

Zauważam u Charlaine Harris wielkie zamiłowanie do mdłych, irytujących bohaterek-narratorek, którym wiecznie ktoś spuszcza łomot. Tak mają się sprawy z Lily Bard, której poświęcono tę serię, jak i z Sookie Stackhouse z innego popularnego cyklu amerykańskiej pisarki. Może w swych powieściach autorka daje upust bogatej wyobraźni albo rozlicza z bolesnymi wspomnieniami, ale cokolwiek by to nie było - robi się już nieco męczące. Bo ktoś, kto czyta zamiennie oba cykle, może odnieść wrażenie, że czyta "jedno i to samo", tylko w różnych otoczeniach. Gdyby dołączyć do tej książki telepatię i wampiry, niczym nie różniłaby się od przygód irytującej Sookie...

Bo schemat mamy dokładnie taki sam - młoda, wyobcowana kobieta pakuje się w dziwaczne związki oraz szereg niebezpiecznych sytuacji, z których zawsze wychodzi obronną ręką. Może trochę poturbowana, ale żywa - chociaż każda inna na jej miejscu zginęłaby od któregoś z licznych ciosów, zadanych przez brutalnych samców, krążących wokół. Tłem...

Koala | 2014-06-26

Historia nawet ciekawa, narracja marniutka.

Andzia | 2012-03-28
Przeczytana: 23 marca 2012

Książka przeciętna mało rozwijająca. Pierwsza część serii o Lily Bart, czyli "Czysta jak łza" była w miarę dobrym kryminałem, natomiast "Czyste szaleństwo" to już powielanie tego samego. Trochę zniechęciłam się do czytania serii do końca i chyba zaczynam rozumieć dlaczego w Polsce nigdy nie wydano tej serii do samego końca. Problem rasizmu zarysowany w tej części jest opisany w bardzo dziecinny sposób. Sama Lily Bart jest istnym Robo-Terminatorem i nie wiem czy na jej ciele zostało jeszcze jakieś miejsce bez blizny... Takie to wszystko nierealne.

zakreconaxxd | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Wiele się nie zmieniło. Nudnawoo.