Czyste szaleństwo

Okładka książki Czyste szaleństwo Charlaine Harris
Okładka książki Czyste szaleństwo
Charlaine Harris Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lily Bard (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Lily Bard (tom 2)
2006-12-05
Anna Gralak
Lily Bard

2052

Czyste szaleństwo to tytuł, które idealnie odwzorowuje treść, bo dokładnie taka była ta książka! Działo się naprawdę dużo i zdecydowanie ten tom podobał mi się bardziej niż pierwszy! Fakt faktem, że nie jest to literatura wysokich lotów i jak na taką małą objętość wydarzeń jest naprawdę dużo, przez co czasami łapałam sie na tym, że myślę, jakie to wszystko jest w sumie absurdalne. Choć z drugiej strony idealnie pasowało mi do klimatu małego miasteczka - nie wiedzieć czemu w takich zawsze dzieją się najdziksze akcje.

Ale nie zmienia to faktu, że słuchało się świetnie i bawiłam się przednio i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Oby były równie dobre!

Tutaj autorka trochę odjechała. Ofiara gwałtu zbiorowego śpi z kim popadnie bez żadnej traumy. Koleś z kucykiem wpada do domu nieznajomej z raną postrzałową, a ona zaprasza go do łóżka i o nic nie pyta. Wybucha bomba, przez którą ginie wiele osób, ale w sumie nikt się tym nie przejmuje. Zero psychologii, śledztwa, zero logiki. Sprzątaczka nadal ma dłuższe przemyślenia na temat zbrodni niż komendant policji. Przeczytałam, bo miałam długi lot, ale poziom absurdu przekroczył wszystkie normy. Podjęty został temat rasizmu, ale w sumie z niego też nic nie wynikło. Nie wiem czy dam radę przebrnąć przez 3 część. Chociaż trochę ciekawi mnie z kim jeszcze zwiąże się pani karateka 😂😂

Charlaine Harris
"Czysta jak łza"
"Czyste szaleństwo"
"Czyste intencje"
Nieraz opisując dobre książki skandynawskie, piszę, że jest to sensacja w iście amerykańskim stylu.
A tutaj jest cykl powieści amerykańskich chyba bardziej w brytyjskim stylu. Głowna bohaterka to sprzątaczka, która poza działalnością zawodową, rozwiązuje zagadki kryminalne. A więc zdecydowanie nie mój styl powieści.
A jednak, książki są napisane tak dobrze, że nie mogłam się oderwać. Główna bohaterka jest niezwykle interesująca. Pozostałe osoby w powieściach też. Świetnie wyszła ta seria i zachęcam do lektury ;)
Polecam!

Charlaine Harris
"Czysta jak łza"
"Czyste szaleństwo"
"Czyste intencje"

Po pierwszej części "Czysta jak łza" postanowiłam wysłuchać "Czyste szaleństwo" Charlaine Harris.
Co tym razem spotka naszą główną bohaterkę? Jak zwykle wpakuje się w ogromne kłopoty. Będzie walczyła o swoje życie. Będzie brała udział w pewnej aferze. Czy uda jej się pogodzić mieszkańców małego i "cichego" miasteczka?
W tej książce podoba mi się mocna postać głównej bohaterki. Tylko ona potrafi rozwiązywać kryminalne zagadki, a tych w tym miasteczku nigdy nie brakuje. Nie wiem, dlaczego, ale tutaj znajdziecie mnóstwo rasistów. Dlaczego człowiek nie szanuje drugiego człowieka?
Dobry kryminał, którego można posłuchać lub przeczytać w wolnej chwili. Akcja na moje jest ok. Fabuła dobra. Główna bohaterka jest najlepsza. W tej części możecie uronić łzę.

W tej książce podoba mi się mocna postać głównej...

Ta część bardzo podobna do poprzedniej. Fakt ze szybko się czyta ale momentalnie opisy przynudzają aby na chwilę zaciekawić. Postępowanie głównej bohaterki dziwne i często niezrozumiałe

Bohaterka coraz bardziej przypomina Sookie z innej serii książek. Praca nie wymagająca kwalifikacji, problemy finansowe, niezwykle atrakcyjna dla mężczyzn, niezwykle udane życie seksualne, co się trochę podleczy pakuje się w kolejna bójkę lub inne zdarzenie kończące się poważnymi obrażeniami, umie i lubi śpiewać itd.

Druga część serii o Lily nie zachwyciła mnie aż tak jak pierwsza. Trzeba przyznać: czyta się ją szybko i przyjemnie, ale nie zawiera tego "czegoś". Może spodziewałam się czegoś bardziej w stylu kryminału, niż marnego romansu, bo te elementy zawiera chyba w nadmiarze. Czyż nie wydaje się to dziwaczne, iż po jednym głośnym wydarzeniu nagle wszyscy mężczyźni pragną jednej kobiety, w dodatku dziwaczki???

I znowu Lily Bard nieomalże potyka się o morderstwo. W jej życiu pojawia się nowy, tajemniczy mężczyzna, w miasteczku narasta napięcie, a nawet wybucha bomba.
Interesująca zagadka, choć rozwiązanie jest raczej oczywiste. Zaskakuje jedynie swoim zasięgiem rozmiar spisku.
Polecam.

Polecam.

Fajny lekki kryminał. Bardzo polubiłam bohaterkę szkoda ze tak malo części.

Fajny lekki kryminał. Bardzo polubiłam bohaterkę szkoda ze tak malo części.

Druga część podobna do pierwszej, choć tempo zmieniania chłopaków przez Lily trochę zawrotne. Czytam już trzecią.

• Kryminał
  • 2011