B.B.P.O. - 1946

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: B.B.P.O. (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
B.P.R.D.: 1946
komiks, mignola, bbpo, b.b.p.o.
komiksy
Marcin

Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike`a Mignoli. Nowy tom przygód agentów amerykańskiego Biura Badań Paranormalnych i Obrony, zajmującego się tropieniem wszelkich stworzeń i rzeczy "nie z tego świata". W 1946 roku do zajętego przez aliantów Berlina przybywa szef B.B.P.O., profesor Trevor Bruttenholm, by zebrać jak najwięcej danych o nazistowskich...

W 1946 roku do zajętego przez aliantów Berlina przybywa szef B.B.P.O., profesor Trevor Bruttenholm, by zebrać jak najwięcej danych o nazistowskich badaniach nad okultyzmem, magią i bioinżynierią. Wpada na ślad straszliwego projektu Niemców, znanego pod kryptonimem Vampir Sturm...

Świetnie skonstruowana fabuła, komiks trzymający w napięciu i znakomicie wykorzystujący motyw faszystowskiej obsesji - połączenia bioinżynierii z magią w celu stworzenia doskonałej broni. Album został wzbogacony krótką opowieścią o Bruttenholmie i szkicownikiem rysownika komiksu.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/99135-bbpo-9-1946

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/99135-bbpo-9-1946

kendo777 | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 września 2015

Ciekawa historia z uniwersum Mignoli. Bardzo podoba mi się pomysł z małą wiktoriańską dziewczynką opętaną przez demona, która jest szefem sowieckiego odpowiednika Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Nie do końca odpowiadają mi rysunki. Kiedy akcja ma miejsce w dzień, to wyglądają dość przejrzyście. Jednak w scenach nocnych czerń zlewa się z postaciami i przedmiotami. Może to być też winda drukarni i użytego papieru, lub też źle dobranych kolorów. Poza tym czerń jest siwa, a nie...czarna, co nie pomaga. Zakończenie tej historii to już kino klasy B, a nawet C. Mnie nie do końca przypadło do gustu, ale wiem, że niektórym czytelnikom może się spodobać. Ot, fajna opowiastka do poczytania. Do głównej serii o Hellboyu nie ma startu, ale czasu nie straciłem.

Mikołaj Ka | 2016-11-24
OskarM | 2016-08-03