Wspieranie inowacyjności przez Unię Europejską

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Małe i średnie przedsiębiorstwa są podstawą rozwoju gospodarki Unii Europejskiej. Daltego też UE przykłada tak dużą uwagę do ich rozwoju. Specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębirstwach jako sile napędowej gospodarki w r. zatwierdzono i uruchomiono Pierwszy Program RamowyBadań i Rozwoju. Polska jako kraj kandydujący do członkostwa w UE otrzymała szmsę pełnego uczestwnictwa w Piątym Programie Ramowym Badań, Rozwoju Technicznego i Prezentacji Unii Europejskiej przewidzianym w latach . Przyszłość pokarze czy zarówno kraje unijne, jak i inne kraje uczestniczące w kolejnych Programach Ramowych, będą potrafiły wykorzystać efekty badan przeprowadzonych przy pomocy funduszy UE do lepszego rozwoju swoich gospodarek.

TOXIC
    Joanna Jankiewicz