Nieprawe łoże

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
wolski, prl
Camillos

"Tak bezkompromisowej rozprawy z komunizmem rodzimego chowu nie było w literaturze polskiej od czasów Józefa Mackiewicza. Brawurowo napisana książka. Więcej niż dobra lektura." Krzysztof Masłoń, "Rzeczpospolita" "Tak jak wszyscy moi rówieśnicy, czekałem w młodości od niedzieli do niedzieli na kolejny "Matriarchat" albo inną powieść Wolskiego. I to się nie zmieniło;...

Krzysztof Masłoń, "Rzeczpospolita"

"Tak jak wszyscy moi rówieśnicy, czekałem w młodości od niedzieli do niedzieli na kolejny "Matriarchat" albo inną powieść Wolskiego. I to się nie zmieniło; chyba o tyle, że dziś Marcin pisze jeszcze bardziej brawurowo niż wtedy, no i nie musi się obcyndalać z cenzurą."
Rafał A. Ziemkiewicz

źródło opisu: Zysk, 2007

źródło okładki: http://www.rpg.sztab.com/ksiazki,Marcin-Wolski---N...»

Sławomir | 2014-07-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2014

Znakomita rozrywka na dwa wieczory w moim przypadku. Sporo historii, wątek sensacyjny, wszystko w doskonałych proporcjach.

Roman Dłużniewski | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Dobra, bardzo dobra książka. Nie tylko dla rozprawy autora z komuną warto ją przeczytać. Aż szkoda, że Wolski ostatnio zatracił swój smak.

Bajeczka | 2015-05-08

warto przeczytać. daje do myślenia. historia powstania z innej perspektywy

Dziki_tymianek | 2013-10-01

Moim zdaniem najlepsza z "Trylogii optymistycznej".

xendo | 2015-04-06
Przeczytana: 2014 rok

Słaba bo jej nawet nie pamiętam. Język dobry jak to u Wolskiego. Czyli: Fabuła słaba, Język wypowiedzi dobry.

Toru Ogiwara | 2012-03-05
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Wolski do czytania jednym tchem.

PietroBosman | 2012-09-17
Przeczytana: 16 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka pana Wolskiego wciąga!Historia niejakiego Macieja Podlaskiego,który szukając swojego biologicznego ojca ociera się o historię założenia Polskiej Partii Robotniczej.Thiller dobrze obsadzony w realiach lat 80' oraz II Wojny Światowej...tylko dla mnie zakończenie lekko niedopracowane.

Betka | 2011-11-04
Przeczytana: 08 listopada 2010

Świetnie napisana książka o czasach PRLu, podziemiu i Solidarności. Autor świetnie połączył fikcję z faktami - a to zakończenie! Polecam

dino | 2012-02-03

Jedna z tych, od ktorych nie mozna sie oderwac... :-)

Piotr | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016