Wielki jarmark

Wydawnictwo: Akapit Press

Powieść dla młodzieży. Tytułowy jarmark to uwikłane w ciężkie wybory, zmuszające do niepewnych decyzji życie, z którym przyszło się zmierzyć dorastającym bohaterom.

Katherina87 | 2012-11-23

Wspaniała książka Krystyny Siesieckiej opowiadająca o problemach młodzieży.

Klaudia Lewandowska | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Posiadam wymęczony egzemplarz z dedykacją dla mnie, dlatego sięgnęłam po niego po odczytaniu wiadomości o śmierci Krystyny Siesickiej... Z ogromnego sentymentu, ponieważ zaczytywałam się w jej powieściach jako nastolatka i cieszę się, że były ułamkiem tego, co mnie wtedy kształtowało.

"Wielki jarmark" zmusza do refleksji nad codziennymi sprawami, sposobem życia. Przedstawione w powieści trzy różne historie są może lekko chaotyczne, jednak to właśnie idealnie współgra mi z tytułem - takie jest też życie. Z radością przypomniałam sobie tę książkę i swoje rozmyślania na jej temat - czasami jedna z pozoru nieistotna sytuacja zmienia nasz punkt widzenia.

Agka | 2010-08-24

Tutaj odnalazłam swoją myśl - swoje motto życiowe - "Chcę mieć siebie dla siebie"

magia78 | 2016-08-01
Na półkach: 1997 i <, Przeczytane

"Katarzyna", "Łukasz" i "Agnieszka"

ejotek | 2012-10-25
Przeczytana: 18 października 2012

Krystyna Siesicka to absolwentka dziennikarstwa, pisarka utworów dla młodzieży, felietonistka, redaktorka oraz autorka scenariuszy. Autorkę pamiętam z młodych lat, jednak którą z jej książek czytałam – pamięć ulotna jest… Teraz, w ramach wyzwania sardegny, sięgnęłam po „Wielki jarmark”.

Książka jest podzielona na trzy części: Katarzyna, Łukasz, Agnieszka. Każda z części opowiada fragment życia młodego, nastoletniego bohatera oraz jego problemy.

Katarzyna, która jest narratorką tej części, ma starszą siostrę Jolantę, która próbuje swoich sił jako modelka a wsparcia finansowego szuka właśnie u Kasi. Kasia ma z tego powodu starcia z rodzicami i szuka pomocy duchowej podczas modlitwy w kościele. Kasia musi zmierzyć się również z problemem alkoholowym jednego z nauczycieli.

Łukasz to wnuk pułkownika, który zmienia szkołę z powodu problemów z nauczycielem. Nowe otoczenie ma pomóc chłopcu zmienić się wewnętrznie. W nowej szkole może liczyć na nowych nauczycieli, kolegów, jednak czy uda...

Thrish | 2013-07-04
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Trzy historie dorastających ludzi, trzy sytuacje, z którymi każdy mógł i nadal może się spotkać.
Katarzyna ma przyjaciela, którego zna od "pieluch". Mimo to jej fascynacji pada inny chłopiec. Przypadkowo zostaje wciągnięta razem z nim w sprawę utraconego autorytetu nauczycielskiego.
Łukasz to dobre dziecko. Niestety rzadko to ukazuje. Rufus to wychowawca, który próbował go poskromić, naprawić. Gdy prawie już mu się to udało nastolatek nagle wyjeżdża. Teraz żona Rufusa, również nauczycielka, usiłuje się dowiedzieć: dlaczego?
Agnieszka jest jedynaczką. Ojciec, pragnąc dla niej jak najlepiej, "zamknął" ją w sterylizowanym mieszkaniu. Dziewczyna zaczyna to dostrzegać, dopiero gdy pokazuje jej to Krzysztof.
Książka napisana przystępnym językiem. Strony szybko umykają spod palców.
Polecam tą pozycję wszystkim nastolatkom oraz osobom, które te nastolatki wychowują

Kachusek | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Książka dla młodzieży i o młodzieży.. przemyślenia zagubionych jeszcze dzieci, a już prawie dorosłych w dojrzałym świecie, w którym też nie brak pomyłek i niedoskonałości. Trzy ciekawe opowiadania, o uczuciach i odczuciach młodych ludzi napisane dobrym piórem pani Siesickiej :)

mrowka1112 | 2013-03-02

Książka mojego dzieciństwa.... Zawsze wracam do niej z ciepłymi wspomnieniami...:))

maciekzimowski | 2014-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2014

opowiadanie jest podzielane na trzy historie nie zależne od siebie według mnie najgorszą z nich była historia pt"Łukasz" gdyby nie on książka byłaby super humorystyczna, a tak jest ociupinę nudnawa chociaż dobrze i taki fragment czasem poczytać jeśli będziecie ją czytać polecam zacząć od Łukasza aby mieć go z głowy.

Kaanja | 2012-12-28
Przeczytana: 2011 rok

Dobra . Poczatek niewiadomo jakby skąd , ale pózniej fajna , fajna . Polecam .