A to pech! czyli Wszystko może się zdarzyć

Tłumaczenie: Stanisław Strasburger
Wydawnictwo: Egmont Polska
Macht ja nix! oder das kann jedem mal passieren!
83-237-2177-7
Dorota_1988

Niedźwiadek Kuba chciał udowodnić przyjaciołom, że może wystąpić na scenie jako akrobata. Potrafi przecież wyczyniać nie lada sztuczki na swoim rowerku! Niestety, tego dnia prześladował go pech. Najpierw staranował krzesła dla widzów, potem zachlapał kurtynę miodem, aż wreszcie scena załamała się pod jego ciężarem. Przyjaciele również byli załamani. Szkoda im było pechowca, który tak bardzo chciał wystąpić, ale bali się o przedstawienie. Jak sobie teraz poradzą? Czy Kuba ma szansę jeszcze wystąpić?

casia | 2015-09-19
Przeczytana: 15 września 2015

Mój Smyk wybrał sobie tę książkę sam w bibliotece, kierując się zapewne obrazkiem niedźwiedzia na okładce.
Faktycznie - graficznie książeczka jest sympatyczna. Jednak historia misia-niezdary-bez wyobraźni chyba nie urzekła dzieciaków, bo nie prosiły o kolejne czytanie.
Jest taka sobie, chyba przez to, że te słodkie zwierzaczki są takie trochę niemiłe dla siebie i złośliwe.
Morał płynący z bajki też nie napawa optymizmem: każdemu zdarza się nawalić, a jak już wszytko popsułeś - usiądź i popatrz jak inni naprawią za ciebie...
hmmmmmm

J_85 | 2016-08-16