A może będzie właśnie tak

Wydawnictwo: BIS
978-83-7551-076-8
Dorota_1988

Dzieci często marzą o tym, co będą robić, kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem, a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar, namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach, marzeniach i przygodach pisze Renata Piątkowska w najnowszej książce.To pragnienie zaświtało mi w głowie, gdy po raz pierwszy własnoręcznie napisałam: Ala ma Asa. Potem zużyłam jeszcze całe wiadra atramentu i niezliczoną ilość zeszytów w linię, ale udało się. Jestem pisarką i piszę książki dla niezwykłych czytelników, którzy szukają odpowiedzi na tysiące pytań, a w głowach mają tyle fantastycznych pomysłów, że aż mi zapiera dech. I choć ich plany zmieniają się w zawrotnym tempie, to może być właśnie tak, że oblepiony plastrami miś będzie pierwszym pacjentem przyszłej lekarki, z kolekcjonera plastikowych samolocików wyrośnie prawdziwy pilot, a występy w przedszkolu okażą się zapowiedzią wspaniałej aktorskiej kariery. Renata Piątkowska

AnnaSikorska | 2015-12-29

Dzieci mają wiele pomysłów na swoją dorosłość. Czasami inspirują się dorosłymi, innym razem bajkami, filmami, programami czy kolegami, przez co wizje przyszłych zawodów zmieniają się dość szybko. Bardzo ważnym zadaniem rodzica i opiekunów jest podsycanie zainteresowania, które pozwala kształtować wiele umiejętności oraz rozwijać wyobraźnię.
O takich ideałach przeczytamy w interesującym zbiorze opowieści „A może będzie właśnie tak” Renaty Piątkowskiej przybliżającej małym czytelnikom takie zawody jak strażak, aktorka, malarka, lotnik, lekarka i… pirat. Jak widać dziecięca wyobraźnia nie ma granic i ważne by tak jak bohaterowie przygód dzięki swoim planom zdobywać wiedzę.
Najpiękniejszą i najlepiej pokazującą dziecięcy świat moim zdaniem jest opowieść o chłopcu, który zamierza w przyszłości zostać piratem. Od czasu do czasu grabi siostrę z jej pierścionka, którego jej zwraca, by znowu mógł stać się prawdziwym piratem zdobywcom. Mały morski rozbójnik dziwi się tacie, że ten woli...

mięta | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Sympatyczna ksiażeczka składająca się z różnych opowiadań. Każde z nich przedstawia inne dziecko i jego marzenie kim będzie gdy dorośnie i jak to wtedy będzie.

Gustawsonek | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Spodobała mi się ta książka. Polecam :)

Na półkach: Przeczytane, BIS

Gdy byłam dzieckiem marzyłam o tym by zostać nauczycielką. Pamiętam te zeszyty, które wraz z koleżankami przerabiałyśmy na dzienniki szkolne. Spędzałyśmy mnóstwo czasu na wypisywanie nazwisk i przedmiotów. Potem wymyślałyśmy jakich przedmiotów będziemy uczyć. Czasem koleżanki były uczniami w mojej klasie, czasem były nimi wszelkie lalki i maskotki jakie tylko widniały w zasięgu mojej ręki. Uwielbiałam tę zabawę i wierzyłam, że kiedyś to marzenie się spełni.

Teraz patrzę na moją córeczkę, która marzy o zawodzie weterynarza i uśmiecham się do swoich wspomnień. Fajnie jest snuć plany na przyszłość. Tym bardziej w tak młodym wieku, gdy wszystko co nas otacza wydaje się tak niezwykle fascynujące i oczywiście każda czynność, to nic innego jak świetna zabawa :) Właśnie ten beztroski świat i te dziecięce pragnienia przedstawia nam pani Renata Piątkowska w książce "A może będzie właśnie tak". Ten zbiór 6 opowiadań to marzenia sześciorga maluchów. A raczej plany na przyszłość, czyli...

mamatosiaczka | 2017-05-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

w książeczce na 69 stronicach mamy sześć historii. Każdej z nich bohaterem jest dziecko, które w przyszłości marzy, aby w przyszłości wykonywać konkretny zawód. Poznamy Adasia, Anię, Basię, Krzysia, Wojtusia i Oleńkę. Każde z nich dobrze wie, kim chce zostać, jak dorośnie. Mamy tu m.in. takie profesje jak: strażak, aktorka, malarka, lotnik, lekarka, a nawet pirat!Już na samym początku pani Piątkowska wita nas zabawną historią o chłopcu, który chce zostać strażakiem, ale wiecie, takim z filmów. Odważnym, nieustraszonym, dla którego ciężka rana to drobiazg, aczkolwiek plasterek nakleić sobie pozwoli :) Dla Adasia żadem pożar nie straszny! Chłopiec uważa, że:
"Zabraniać strażakowi zbliżać się do ognia to tak, jakby chcieć przybić budyń do ściany".
Te dzieciaczki mają niesamowite pomysły i sposób rozumowania. Ich wypowiedzi są również zabawne. Mali bohaterowie płynnie wchodzą w role pirata, lekarki czy malarki. To mnie bawi, ale jednocześnie, gdy czytam treść, kiwam głową z uznaniem....

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

igawron | 2015-12-17
Karolina | 2015-11-05